ההמלצות יידחו. נתניהו | צילום: לע"מ, חדשות

בניגוד לדיווחים האחרונים לפיהם חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיקים 1,000 ו-2,000 עומדות לפני סיום, מסתמן כי פרסום המלצות המשטרה יידחה בחודש עד חודש וחצי לפחות. ייתכן שנתניהו, שנחקר שבע פעמים על פרשת טובות ההנאה מבעלי ההון והמו"מ שניהל עם מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס, ייחקר פעם נוספת במסגרת העיכוב בפרסום ההמלצות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מקורות העוסקים במלאכת החקירה מסרו במספר שיחות כי החקירה עצמה לא הסתיימה משום שנדרשות השלמות נוספות. עוד נמסר כי תיק 1,000, פרשת טובות ההנאה והמתנות שבמסגרתו חשוד ראש הממשלה בקבלת שוחד, עמוק ומגוון הרבה יותר ממה שמוצג על ידי בעלי עניין.

על פי המקורות, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לא היה מאשר חקירה של כמעט שנתיים, שכללה מסירת עדויות מעבר לים, אם מדובר היה בחופן סיגרים ויין בלבד.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה כי "אלף פרשנויות לא יסתירו את אכזבתם של פרשנים למיניהם מכך שההמלצות שהם מייחלים להן מתעכבות. בכל מקרה, עם או בלי המלצות, בסוף יתברר שלא היה כלום".

מילצ'ן לצד נתניהו. פרשה עמוקה ממה שנראה | צילום: החדשות

כפי שפורסם ב"מהדורה המרכזית" לפני כשבוע, באגף החקירות נערכים להעברת סיכום שני התיקים לפרקליטות בצירוף ההמלצות על תשתית ראייתית להעמדה לדין. בימים האחרונים מכונסים צוותי החקירה במשך שעות ארוכות ופועלים להכנת הסיכום הראייתי, בליווי צמוד של ראש אגף החקירות הפורש, מני יצחקי.

בנאומו בשבוע שעבר, תקף נתניהו את התנהלות המשטרה ואת המלצותיה, ואמר כי פעמים רבות הן "הורסות לבני אדם את החיים ושופכות את דמם". בטקס הדלקת נר שמיני של חנוכה בכפר המכבייה, עם מאות מתומכי הליכוד, הוסיף נתניהו כי "רוב רובן של המלצות המשטרה מסתיימות בלא כלום" ולא מובילות בסופו של דבר לכתבי אישום לטענתו.