פרסום ראשון: במסגרת חקירת תיק 3000 (פרשת הכלי השיט והצוללות) המשטרה הציע למקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עורך הדין דוד שמרון, לחתום על הסכם עד מדינה - כך פורסם הערב (ראשון) במהדורה המרכזית. על פי הדיווח עורך הדין שמרון סירב להצעה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במשטרה ובפרקליטות מאמינים ככל הנראה שבכוחו של עו"ד שמרון להפליל בכירים מאוד, ולכן הציעו את ההצעה הדרמטית. עם זאת, בכירים המעורבים בחקירה מציינים כי גם היום אין ראיות ישירות או עקיפות למעורבותו של ראש הממשלה בפרשה.

בשבוע שעבר זומן גם ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, למתן עדות. ברק מסר את העדות במשרדי להב 433 ביוזמת המשטרה.

"לבקשת המשטרה מסרתי הערב עדות בנושא הצוללות וכלי השיט", כתב ברק בעמוד הטוויטר שלו. "החקירה חשובה מאוד. אני מאחל למשטרה שתגיע במהירות לחקר האמת, קשה ככל שתהיה".

לא נמצאה תשתית ראייתית. מולכו
נחקר 5 פעמים, מולכו (ארכיון) | צילום: מיכאל פטל/flash90, חדשות

לפני כשבועיים נחקר שליחו המיוחד של ראש הממשלה, עו"ד יצחק מולכו, ארבע פעמים, יחד עם עורך הדין דוד שומרון. החשד בגינו נחקר עורך הדין מולכו הוא מרמה והפרת אמונים. על פי החשד מולכו לא דיווח בזמן אמת ובכלל, בניגוד למסמך ניגוד האינטרסים עליו הוא חתום על העסקה הנרקמת בין המשרד בו היה שותף יחד עם עו"ד דוד שמרון לבין התאגיד הגרמני טיסנקרופ בעניין הצוללות.

מולכו טען בחקירתו שפגש את מיקי גנור פעם אחת בלבד בעבר. לפי גרסת מולכו, גנור סיפר על קשריו הטובים בגרמניה וביקש מעורך הדין לעזור ב"פתיחת דלתות" במשרד ראש הממשלה. לטענת מולכו תשובתו הייתה שהוא עובד בעיקר עם האמריקנים והפלסטינים ואין באפשרותו לעזור מול האירופאים.