משרדי להב 433 (ארכיון)
12 חשודים בשוחד ומרמה | צילום: אלירן חייט, חדשות 2

בתום חקירה סמויה שארכה יותר משנה, המשטרה עיכבה הבוקר (שני) 12 חשודים, בהם עובדי חברה אזרחית ושני קציני צה"ל, בחשד לביצוע עבירות שוחד וקבלת דבר במרמה. חוקרי היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל) בלהב 433 פשטו בשעות הבוקר על משרדיהם של החשודים, שיובאו בהמשך היום לבית המשפט השלום בראשון לציון לדיון בהארכת מעצרם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על-פי החשד, שני קציני בכירים בצה"ל, בדרגת סא"ל ורב-סרן, העבירו סכומים כסף אדירים בהיקף של מיליוני שקלים מכספי צבא לידי עובדי חברה אזרחית המספקת שירותי תשתית לבסיסי צה"ל, עבור עבודות שלא בוצעו.

ביחידת להב 433 של המשטרה מעריכים כי הקצינים, שמתוקף תפקידם אחראים לפקח על המכרזים וקבלת השירותים בבסיסי צה"ל שונים, היו שותפים להוצאת הכספים מהצבא באמצעות העברת דרישות תשלום פיקטיביות.

המשטרה תבקש בצהריים להאריך את מעצרם של כמה חשודים שנעצרו בפרשה, בהם גם שני הקצינים. פרקליטו של הקצין בדרגת רב סרן, עו"ד שי רודה, אומר כי מרשו טוען שהוא כלל לא קשור לפרשה וכופר בכל החשדות שמיוחסים לו.

חוקרי המשטרה טוענים שהקצין קיבל טובות הנאה במהלך השנתיים האחרונות מכמה חברות אזרחיות על חלקו במעשי הונאה שכללו בין השאר הגשת חשבוניות על עבודות שלו שכלל לא ביצעו, הגשת חשבוניות מנופחות ועל ניפוח פרויקטים הרבה מעבר למה שנדרש. הסברה היא כי הסכומים המדוברים במעשי ההונאה הללו נאמדים בכמה מיליוני שקלים.

במהלך הפשיטות שביצעו חוקרי המשטרה נתפסו מחשבים ומסמכים הקושרים את החשודים לכאורה לעבירות המיוחסות להם. "משטרת ישראל אוכפת ביתר שאת תופעות פשיעה כלכליות, תוך הפעלת מערכי מודיעין וניהול חקירות משותפות עם רשויות אכיפה נוספות, לשם חשיפת מבצעי העבירה והעמדתם לדין", נמסר בהודעה מהמשטרה. על יתר פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום.