נתניהו. יזומן לחקירות נוספות?
ייחקר בפעם השישית. נתניהו | צילום: רויטרס

פרסום ראשון: לאחר שנחקר בשבוע שעבר שוב אחרי הפוגה ממושכת של שמונה חודשים, ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להיחקר שוב ביום ראשון במה שתהיה חקירתו השישית. מדובר בהאצת קצב חקירת נתניהו, כשבכיר ברשויות האכיפה מבהיר כי החקירות הסתיימו - למעט הצורך לעמת אותו עם הראיות שנאספו בחודשים האחרונים בעקבות שורה ארוכה של עדויות וחקירות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אחרי החקירה הקודמת שהתמקדה ב"תיק 1000" (פרשת המתנות), במהלכה הטיחו החוקרים בנתניהו את העדויות החדשות שהצטברו בחודשים האחרונים בפרשה, גורם בכיר המקורב לחקירה הבהיר כי נתניהו לא הצליח להפריך את החשדות נגדו. משמעות הדברים היא שהכוונה במשטרה להמליץ על הגשת כתב אישום נגד נתניהו בתיק המתנות עומדת בעינה.

נתניהו ומילצ'ן | צילום: החדשות

"אם לא יחול שינוי משמעותי, כבר בעוד חודש יוחל בסיכום תיקי 1000 ו-2000", אמר הגורם בשבוע שעבר. לדבריו, נתניהו יידרש לעוד שתי חקירות בשני התיקים בהם הוא חשוד בשוחד. גם ב"תיק 3000" (פרשת כלי השיט והצוללות) חלה התקדמות מעבר למה שתכננו במשטרה.

בשבוע שעבר דווח באולפן שישי כי גורמים במערכת אכיפת החוק סיפרו שנתניהו לא הופתע מהשאלות שהופנו אליו. לדבריהם, במשטרה לא הספיקו לחקור אותו על כלל הנושאים שתכננו. גורם במשטרה אמר כי החקירה הבאה צפויה להיערך רק בעוד כ-10 ימים, זאת על מנת לעבד את החומר שנאסף בזמן החקירה.

העוזרת של מילצ'ן: "השמפניות - יוזמת הזוג נתניהו"

אמש פורסמה במהדורה המרכזית עדותה של הדס קליין, העוזרת האישית של המיליארדר ארנון מילצ'ן, מי שמשמש כעד מפתח בפרשה נוכח אספקת המתנות שהעביר למשפחת נתניהו. החוקרים מייחסים לעדותה אמינות גבוהה, אך היא עצמה אינה חשודה בדבר. 

בעדותה סיפרה קליין על היקף בקבוקי השמפניה שסיפק מילצ'ן לבקשת הגברת נתניהו, ותיארה כיצד "זכתה" למקלחת קרה כשסירבה לאשר ליועץ של מילצ'ן לסייע בתיקון נזילה בביתם של בני הזוג. קליין תיארה בעדותה מילים כמו אספקה, עלויות וכמויות - כאלו שלא מתארות מערכת יחסים של מתנות בין חברים. עם זאת, העוזרת לא הציגה תמורה כלשהי שמילצ'ן קיבל בתמורה לאספקה שהעביר, דבר שמקשה על החוקרים לבסס מערכת יחסים של "תן וקח" בפרשה.

כך תיארה קליין בעדותה את האופן שבו הועברו המתנות למעון הרשמי: "שרה הייתה מבקשת בקבוקים בארגזים של 6 או 12 בקבוקי שמפניה. ביבי היה מבקש סיגרים וידע גם על כמויות השמפניה שאשתו קיבלה. הנהג של החברה היה נוסע במיוחד לירושלים לספק את הסיגרים והשמפניות".

קליין הוסיפה לחוקרים דוגמאות לבקשות חריגות נוספות, בהן בקשה משרה נתניהו לתקן נזילה בבית ראש הממשלה. "הייתה שיחה קשה", שחזרה קליין. "שרה צעקה עליי, היא רצתה שמפקח הבנייה שעובד עם פאקר ומילצ'ן יבוא לייעץ לגורמים המקצועיים של משרד רה"מ לגבי נזילה במעון. לא אישרתי, ואז היא צעקה שאני ומילצ'ן מבזים אותה ואת ביבי ולא מאשרים דברים שמותרים להם כביכול".