איומים על חייו של אלי טביב? מרחב ירקון במשטרה פתח בחקירת סרטון שהופץ היום (שני), בו רואים תמונה של בעלי קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים ואיש העסקים אלי טביב יחד עם רעייתו דנה אשכנזי, כששני כדורים של אקדח מכוונים לתמונה ושעון חול לידה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במשטרה מגדירים את הוידיאו כ"סרטון חמור המסית לפגיעה בחיי-אדם" ואומרים שמיד עם קבלת התלונה נפתחה חקירה בניסיון להתחקות אחר הגורמים העברייניים העומדים מאחורי הסרטון. "משטרת ישראל רואה בחומרה מעשי הסתה לאלימות ולפגיעה בחיי אדם, ותפעל לאיתור ולמיצוי הדין עם המעורבים", נכתב בהודעה.

אלי טביב ארכיון (צילום: פלאש 90)
אלי טביב ארכיון | צילום: פלאש 90

לפני כשנתיים בוצע ניסיון לרצוח את טביב וכתב אישום הוגש נגד דימיטרי רובינסקי ושותפיו למעשה שירן דהרי (28) וישראל קדושים (24) שעמדו מאחורי הירי. קדושים ודהרי הורשעו בחודש אפריל האחרון במעורבות בירי ונגזר עליהם שנתיים מאסר בפועל. על פי כתבי האישום, ב-26.2.15 רכבו קדושים ורובינסקי על אופנוע באזור ביתו של טביב בכפר שמריהו, על מנת לבחון את סביבת הבית בכדי שיוכלו להוציא לפועל את תכניתם.

יומיים לאחר מכן, הצטיידו הנאשמים בקטנוע שהיה שייך לקדושים באותה עת וכן בקסדות, כפפות ואקדח טעון בכדורים. השלושה סיכמו כי רובינסקי ודהרי ירכבו על הקטנוע כשדהרי נושא עליו את האקדח וכשיגיעו לבית, יירו בטביב למוות.

סמוך לחצות, טביב הגיע לביתו. לאחר שהחנה את רכבו, הגיעו דהרי ורובינסקי רכובים על הקטנוע. בשלב זה הבחין טביב בקטנוע והתעורר חשדו כי השניים עלולים לפגוע בו, לכן היטה את כל גופו לכיוון מושב הנוסע שליד הנהג. מיד אחר כך, עצר דימה את הקטנוע סמוך לרכב ואז דהרי ירד מהקטנוע, כשהאקדח בידיו, התקרב לחלון הנהג וירה חמישה כדורים לתוך הרכב דרך החלון.