נתניהו (ארכיון)
ייחקר מחר בפעם ה-7. נתניהו | צילום: Alex Kolomoisky \ פלאש 90, חדשות

חקירות ראש הממשלה מתקרבות לישורת האחרונה: ראש הממשלה בנימין נתניהו ייחקר מחר (שישי) בתיקים 1000 ו-2000 (פרשות המתנות והשיחות עם מו"ל ידיעות, בהתאמה) בפעם השביעית וייתכן שהאחרונה. לפני כשבועיים נחשף ב"אולפן שישי" כי המשטרה נחושה להגיש המלצה להעמיד לדין את נתניהו בגין לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים בתיק 1000. כמו כן, גורם בכיר המקורב לפרשה טען כי בחקירותיו האחרונות נתניהו לא הצליח להפריך את החשדות נגדו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חוקרי המשטרה צפויים להגיע למעון ראש הממשלה בירושלים בשמונה וחצי בבוקר, וככל הידוע גם מחר החקירה אמורה להימשך כארבע שעות. נתניהו ייחקר בשני התיקים. בתיק 1000 הוא יישאל בעיקר על  העדות שמסר לפני יותר משבועיים המיליארדר ג'יימס פאקר, עדות שהוגדרה חשובה שכן היא חיזקה את החשד לעבירת השוחד.

גם בתיק 2000 מתגבשת ההחלטה להמליץ להעמיד לדין את נתניהו – אין עדיין הסכמה באילו עבירות. יש עוד סוגיה משמעותית שעליה בשלב הזה יש חילוקי דעות – האם התגבשה תשתית ראייתית להעמיד לדין גם את מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס. ההחלטה על כך תתקבל רק בשלב הבא – שלב סיכומי החקירה.

נתניהו ומילצ'ן | צילום: החדשות

הפרסום הגיע לאחר שנחשף במהדורה המרכזית על כך שהמיליארדר ג'יימס פאקר מסר עדות פתוחה באוסטרליה בתיק 1000. יש לציין כי פאקר עצמו אינו חשוד בפרשה וכי הוא נחקר בידי חוקרים אוסטרלים, זאת לאחר התלבטות האם לחקור אותו באזהרה. משרד המשפטים ביקש תחילה מהרשויות באוסטרליה לחקור את המיליארדר, אך לבסוף הוחלט לגבות ממנו עדות פתוחה בהסכמתו ובתיאום עמו.

בעדותו פאקר שיתף פעולה באופן מלא עם החוקרים, כשמאחורי הקלעים ישבו חוקרי להב 433 שתדרכו את החוקרים האוסטרליים והעבירו להם את השאלות הרלוונטיות. תחילה חשבו לוותר על עדותו של פאקר משום שאינה הכרחית אך לבסוף הצליחו חוקרי המשטרה לגבות ממנו עדות.

"היו פעמים שנתניהו ביקש סיגרים"

במקביל פורסמו במהדורה המרכזית פרטים חדשים מתוך עדותה של הדס קליין, העוזרת האישית של המיליארדר ארנון מילצ'ן, מי שמשמש כעד מפתח בפרשה נוכח אספקת המתנות שהעביר למשפחת נתניהו. קליין סיפרה למקורביה כי דבריה לחוקרים ממחישים את המעורבות האישית והישירה של נתניהו בהליך קבלת המתנות. "היו פעמים שאת הסיגרים נתניהו היה מבקש ממני ישירות, את השמפניות לא", שחזרה קליין.

עוד סיפרה קליין: "הוא נהג לקרוא להם 'עלים' והראה לי איזה סיגרים לקנות. הוא היה מדבר איתי על זה בטלפון וגם כשהייתי רואה אותו. פאקר לא מעשן, אבל אני יידעתי את הבחור שעובד איתו על זה שקונים סיגרים על חשבונו".

במקביל, נחשף קטע נוסף מתוך עדותו של מילצ'ן, שעומד בסתירה לטענת נתניהו לפיה קיבל מתנה מחבר. "זה לא בדיוק מתנות - זאת דרישה, ומתנות לא דורשים", אמר מילצ'ן בעדותו. "זה הגעיל אותי". נראה כי היקף המתנות שמילצ'ן העניק לנתניהו ככל הנראה חורג בעיניו מהיקף מתנות סביר שניתנות במסגרת יחסים חבריים.