מתלוננת נוספת. גרוניך (צילום: Gershon Elinson/Flash90)
מתלוננת נוספת. גרוניך | צילום: Gershon Elinson/Flash90

כשבוע לאחר שלא הגיע לטקס בו קיבל פרס למפעל חיים מטעם משרד החינוך, היום (שלישי) אישה נוספת, שלישית במספר שלחה מכתב לשר החינוך בו היא טוענת שהזמר והיוצר שלמה גרוניך פגע בה מינית. "קיים איתי יחסי מין למרות שאמרתי לא", סיפרה. "לקח לי שנים להבין שאני לא אשמה, אמרתי לו לא והוא המשיך".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"מהר מאוד אחרי שהגענו אליו הביתה, הוא התחיל לגעת בי", שחזרה המתלוננת. "הייתי מאוד נבוכה, ולא כ"כ ידעתי איך עוצרים את זה, כשהבנתי שהוא חותר לסקס אמרתי בעדינות 'לא'. אני לא זוכרת כמה פעמים המילה 'לא' נאמרה, ובשבילי זה לא באמת חשוב גם אם ה'לא' היה מגומגם. הוא התעלם מבקשותיי, זה לא עניין אותו".

במכתב שכתבה לשר בנט הסבירה מדוע בחרה להתלונן דווקא כעת. "אני בוחרת לספר את זה היום כי לקח לי שנים להבין מה קרה", סיפרה. כאימא חשוב לי שתחושת הבושה שאחזה בי כבחורה צעירה כבר לא תחול על הדור החדש. אין לי יצר נקם כלפיו, יותר מחילה כלפי בנות כמוני שנקלעו לסיטואציה דומה. אני מספרת את זה כדי שבנות אחרות ששומעות את הסיפור יבינו שהן לא אשמות, שלא הן שצריכות להתבייש".

לפני מעט יותר משבוע פורסם לראשונה ב"מהדורה המרכזית" כי אישה התלוננה כי הזמר והיוצר המפורסם פגע בה מינית לפני 25 שנים. המתלוננת שלחה מכתב לשר החינוך בו היא מספרת על התקיפה שעברה. "מרגע היוודע לי כי משרד החינוך מתכוון לתת לגרוניך פרס מפעל חיים, אני נסערת ולא מוצאת מנוח", כתבה לשר החינוך. "נשלחתי מטעם להקת נוער שהייתי חלק ממנה להיפגש עמו, והוא הרשה לעצמו להכניס למפגש אלמנטים מיניים אשר היו לגמרי לא במקום, ובמפתיע קינח בנגיעה באזור החזה שלי באופן משפיל.

יממה לאחר הפרסום על התלונה הראשונה, אישה נוספת התלוננה שגרוניך פגע בה. "הייתי בת 16 וחודשיים, הייתי בהופעה שלו והיה לי חלום להיות זמרת מצליחה", שחזרה. "פניתי אליו אחרי ההופעה. שאלתי אותו אם אני יכולה להשמיע לו את השירים שלי. הוא אמר לי "בשמחה" ונתן לי את הטלפון שלו".

גרוניך (ארכיון) (צילום: Moshe Shai/FLASH9)
גרוניך (ארכיון) | צילום: Moshe Shai/FLASH9

"הגעתי להשמיע לו את השירים שלי והוא הציע לי או גראס או חשיש, ואולי אפילו היה שם קוק והתחיל ללטף אותי", סיפרה. "אולי שתיתי משהו ואולי נכנס לי משהו לכוס. אני רק יודעת שאני לא זוכרת איך הגעתי למצב כזה שאני עירומה במיטה שלו".

המתלוננת הנוספת המשיכה וסיפרה לפרטי פרטים כיצד לכאורה תקף אותה גרוניך. "הוא הציע לי ארבעה סוגים של קונדומים. היה ניסיון של חדירה, אי הצלחה. הגוף פשוט לא אפשר את זה. הבנתי שיש לי פה בעיה ואני צריכה לקבל טיפול".

גרוניך עצמו נמנע מלהגיע לטקס במשרד החינוך בשבוע שעבר ואשתו - מיכל אדלר, הגיעה וקיבלה את הפרס בשמו. "אני עם תחושות מעורבות", סיפרה אז אדלר. "מגיע לבעלי לזכות בפרס ואני פה בגאווה ובאמונה שלמה בשלמה שתרם כל כך הרבה למדינה. אני לא מתרגשת, הכל בסדר".