זירת התאונה, היום (צילום: רפעת עכר)
ההרוג בתאונה, מורסי ביסאני | צילום: רפעת עכר

רוכב אופנוע בן 17 נהרג הלילה (בין שבת לראשון) מפגיעת רכב במהלך נסיעתו על כביש 1085 בסמוך לבוסתן הגליל, לכיוון עכו. חוקרי תאונות הדרכים בודקים אם הרכב הפוגע היה מעורב ב"תחרות" לא חוקית עם רכב אחר: נהג הרכב הפוגע נעצר והוא חשוד בהריגה ועקיפה אסורה בקו הפרדה רצוף: החשוד שוחרר למעצר בית של שבוע ושמו טרם הותר לפרסום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ההרוג בתאונה הוא מורסי ביסאני בן ה-17 מעכו. להערכת המשטרה, הוא לא היה מעורב בתחרות: ביסאני הגיע רכבו על אופנוע ממול ונפגע באופן חזיתי מאחד מכלי הרכב.

סניגורו של החשוד, עו"ד אבי אמר, מסר לאחר הדיון בבית המשפט: "המשטרה הגישה לבית המשפט בקשה להורות על מעצר מרשי למשך חמישה ימים, לשמחתי ולאחר משא ומתן מואץ סוכם כי ישוחרר לביתו מיידית בצו שופט. פרטי תאונת הדרכים הקטלנית והטרגית עדיין בחקירה, מרשי כואב את משפחת המנוח. אני סבור כי המשטרה לא תמצא דופי בהתנהלות מרשי כאשר תגיע לשלב המסקנות".

פרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירה ביצעו בדיקות רפואיות ראשוניות בצעיר: לאחר שלא נמצאו סימני חיים, נאלצו צוותי ההצלה לקבוע את מותו במקום. שני בני אדם נוספים שנסעו ברכב הפוגע, בני 22, נפצעו בתאונה באורח קל.

פרמדיק מד"א עמוס דדון, שהגיע לזירת התאונה, סיפר: "במקום זיהינו מראה קשה מאוד. רוכב אופנוע צעיר, כבן 19, שכב על הכביש במרחק של כ-200 מטרים מהאופנוע שהתפרק לחלוטין מהפגיעה".

אין תמונה
עו"ד אבי אמר

דדון המשיך וסיפר על פעולות ההצלה הראשונות: "הוא היה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה. ככל הנראה סבל מפגיעה רב מערכתית קשה ביותר. ביצענו בו בדיקות רפואיות, אך הוא נותר ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותו במקום". המשטרה הודיעה שפתחה בחקירת התאונה ובוחני תנועה כבר הגיעו לזירת המקרה.

אמש, נקבע מותו של רוכב אופנוע בן 21 שנפצע באורח אנוש בתאונת דרכים בה נפגע מרכב ברחוב בן גוריון, פינת אבא הלל, ברמת גן. בתאונה נפצעה צעירה נוספת שנסעה עימו, כבת 20, באורח בינוני.