היועמ
נתניהו ומנדלבליט, ארכיון | צילום: מארק ישראל סאלם, פלאש 90, חדשות

פרקליטו החדש של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עו"ד ז'ק חן, ייצג את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט - כשזה נחקר בפרשת הרפז. במצב עניינים אחר, ייתכן שהיועץ המשפטי לממשלה היה פוסל את עצמו מלקבל החלטות בעניין לקוחותיו של חן - אך בעניינו של ראש הממשלה החוק קובע במפורש שהחלטה בנוגע לכתב אישום נגד ראש הממשלה היא החלטה של היועץ המשפטי לממשלה עצמו ולכן מדובר בסוגייה סבוכה

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חן, כאמור, ייצג את מנדלבליט כשנחקר בפרשת הרפז - ולאחר מכן ניהל מאבק על עילת סגירת התיק באופן שיאפשר למנדלבליט להתמודד על תפקיד היועץ המשפטי לממשלה. חן עסק בין היתר באיסוף חוות דעת שיאפשרו למנדלבליט להגיש את מועמדותו לתפקיד.

זק חן
עו"ד ז'ק חן, ארכיון | צילום: חדשות 2

בחדשות ערוץ 10 פורסם הערב לראשונה כי חן הוא עורך הדין החדש של נתניהו. במקביל הוא מייצג בפרשת הצוללות את סגן ראש המל"ל לשעבר אבריאל בר יוסף - חשוד מרכזי בתיק - ופרשת בזק הוא מייצג את אלוביץ'. חן ייצג בעבר גם את מוריס טלנסקי, עד המפתח נגד אהוד אולמרט בפרשת מעטפות הכסף.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה לדברים: "בעצה אחת עם פרקליטיו פנה ראש הממשלה לעו"ד ז׳ק חן וביקש ממנו שיסייע בייעוץ לצוות פרקליטיו בהובלת ד"ר יעקב וינרוט. לפיכך, הפרסומים בדבר שאלת הייצוג בפני היועץ המשפטי לממשלה והתיקים בהם ראש הממשלה כלל אינו חשוד הם מופרכים מן היסוד".