ביטן לאחר חקירתו (ארכיון)
ביטן יוצא מחקירתו הקודמת בלהב 433 | צילום: החדשות

המשטרה ממשיכה להתקדם בחקירת תיק 1803 - פרשת השחיתות החמורה בעיריית ראשון לציון. יו"ר הקואליציה דוד ביטן, החשוד בקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים, הגיע הבוקר (ראשון) לחקירה במשרדי להב 433 ונחקר במשך 9 שעות. על פי ההערכה ביטן יבקש מהמשטרה להתאים את ימי החקירה לימים בהם מתקיימות הצבעות בכנסת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ב"אולפן שישי" דיווחנו לראשונה על הקלטות שנמצאות בידי המשטרה בהן ניתן לשמוע את ביטן סופר מזומנים עם הקבלן משה יוסף, אחד העצורים בפרשה ומי שהראיות נגדו עוצמתיות ביותר. במהלך חקירותיו הקודמות של יו"ר הקואליציה הוא עומת עם הקלטות ועדויות מ-3 פרשות שונות, ונראה שהטחת הראיות בפניו של ביטן תימשך גם בחקירה הנוכחית.

משה יוסף בהארכת מעצרו, ארכיון
משה יוסף בדיון בבית המשפט | צילום: החדשות

יוסף, חברו הקרוב של ביטן מהשנים האחרונות, הוא איש המפתח בפרשה. על פי החשד השיטה עבדה כך - ביטן פתח דלתות וסידר סידורים עבור שורה של קבלנים, אך את כספי השוחד הם לא שילמו לביטן אלא ליוסף עצמו, שאף נתן להם חשבוניות פיקטיביות עבור השוחד.

המשטרה השתילה מכשירי האזנה בחנות הרהיטים של יוסף בראשון לציון, ובהקלטות כאמור ניתן לשמוע את ביטן ויוסף סופרים מזומנים. מפאת עוצמתן של הראיות נגד יוסף, המשטרה מנסה לשכנעו להיות עד מדינה בפרשה ובכך להביא להפללת רבים אחרים.

ביטן יידרש ל-5 חקירות נוספות

מקורבים לביטן טוענים כי מהחומרים שהוצגו לו עד כה אפשר לומר שהוא יכול להתמודד עם הממצאים וכי יש לחבר הכנסת תשובות טובות לכל השאלות. למרות שהיום ביטן ייחקר בפעם השלישית, ההערכות הן שהוא יידרש ל-4 חקירות נוספות לפחות.

דוד ביטן ובנימין נתניהו
ביטן לצד רה"מ. יישאר יו"ר הקואליציה? | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות

מקורביו של ביטן מפצירים בו להישאר בתפקידו כיו"ר הקואליציה. ההערכה כעת היא שאם הוא נחשף למידע דרמטי במהלך החקירה לא תהיה לו ברירה אלא לעזוב את התפקיד. עם זאת, הוא ככל הנראה מתכוון להמשיך ולכהן כח"כ, מה שגם מקנה לו זכויות מסוימות בהליך החקירה כמו החסינות מפני מעצר.