דרור אלפרון (ארכיון)
דרור אלפרון (ארכיון) | צילום: חדש2

הותר היום (חמישי) לפרסום כי העבריין המוכר שנעצר אתמול בתום מרדף משטרתי הוא דרור אלפרון, בנו של יעקב וחברת במשפחת הפשע. אלפרון חשוד שהשתתף בגביית דמי חסות מבעלי עסקים בשרון. במסגרת החקירה, נעצר אתמול גם עומר אלפרון בחשד למעורבות בפרשה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מהמשטרה נמסר כי אלפרון נצפה בשעות הצהריים ברכבו באזור העיר יקנעם ולאחר שהבחין בשוטרים פתח בנסיעה מהירה והחל להימלט מהם.  במהלך מנוסתו, פגע ללא הבחנה בכלי רכב וסיכן את המשתמשים בדרך. לאחר מרדף קצר, עצר החשוד בצומת יקנעם והחל להימלט רגלית מהשוטרים שהצליחו בסופו של דבר להגיע אליו ולעצור אותו.

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום את מעצרו של דרור אלפרון ב-10 ימים, ואת מעצרו של עומר אלפרון ב-6 ימים. הוא חשוד בכך שעסק יחד עם אחרים בגביית דמי חסות מבעלי עסקים שונים באזור השרון. על פי החשד, הם פעלו באלימות ואף הציתו עסקים שלא הסכימו להעביר להם את התשלום.

"משטרת ישראל תמשיך במאבק בעבירות סחיטת דמי החסות, עבירות המשפיעות ישירות על תחושת הבטחון האישי של האזרח", מסרה המשטרה לאחר המעצר. הפרשה התפוצצה בתום חקירה סמויה שקיימה המשטרה באזור השרון.

ביום ראשון נעצרו 7 בני אדם, בהם גם אלעד אלפרון,  בחשד לביצוע עבירות אלימות, הצתות וסחיטת דמי חסות ("פרוטקשן"). על פי המשטרה, ארגון הפשע שאליו היו קשורים החשודים הטיל את אימתו על עשרות בעלי עסקים באזור והשפיע באופן ישיר על תחושת הביטחון האישי של האזרחים.