המסכה שנמצאה בחפציה של הצעירה
המסכה שנמצאה בחפציה של הצעירה | צילום: דוברות המשטרה

פעולות המשטרה נגד "בהלת הליצנים" ודומיה נמשכות: לפנות בוקר (בין שני לשלישי) צוות שוטרים בתל אביב עצר לבדיקה רוכבת קטנוע בת 21 - ובחפציה נמצאה מסכה דמוית ליצן. מתחקור הצעירה בשטח עלה כי היא הייתה בדרכה להפחיד את חברתה: היא נחקרה ושוחררה בתנאים מגבילים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במשטרה הגדירו את האירוע, שהתרחש ברחוב משה דיין בתל אביב, "מניעת אירוע של הפחדה על ידי מסכת ליצן". צוות השוטרים, שהיה בפעילות מבצעית, עיכב את הצעירה סמוך לשעה 03:00 בבוקר: הצעירה סיפרה לשוטרים כי הייתה בדרכה לסוכה ברחוב סמוך, שם נמצאת חברתה - אותה התכוונה להבהיל.

"הצעירה עוכבה לתחנה ולאחר שהוסבר לה הסכנות והפסול בהתנהגות כגון זו, שוחררה בתנאים מגבילים", נמסר מהמשטרה. "מדובר בתופעה המפרה את הסדר וגורמת לבהלה בציבור וככל שיידרש כנגד המעורבים ינקטו הליכים פליליים".

כלי התקיפה שנתפסו באשקלון
כלי התקיפה שנתפסו באשקלון | צילום: דוברות המשטרה

ביום ראשון בערב עוכבו לחקירה, במהלך יום ראשון, חמישה קטינים שנחשדים כי המתינו בפארק באשקלון להגעת הליצנים, בזמן שהחזיקו ברשותם כלי תקיפה.

השוטרים הבחינו בחבורת הנערים בעת שערכו סיור בעיר בשיתוף עם פקחי נוער ו"סיירת הורים" מקומית. ברשות חבורת הנערים שכללה צעירים בני 13 עד נמצאו מספר רב של כלי תקיפה, ביניהם אלות וברזלים. הם הועברו לחקירה בתחנת המשטרה באשקלון. "ננקוט ביד קשה כנגד תופעות האלימות הפסולות אשר מהוות סיכון לחיי אדם" הדגישו במשטרה.

סיירת ההורים בעיר אשקלון
סיירת ההורים בעיר אשקלון | צילום:

בסוף השבוע עוכבו לחקירה 2 נערים בני 15 במודיעין, לאחר שהתקבל דיווח על ליצנים שרודפים אחר ילדים ברחבי העיר. ברשות הילדים נתפסו מסכות ומקל מטאטא אדום. הנערים עוכבו לחקירת משטרה והחל בעניינם הליך, על פי חוקי הנוער. זמן קצר לאחר מכן עצרה המשטרה קטין בן 17.5 ובגיר בן 19, תושבי שפרעם, בעת שניסו להמלט מבדיקת רכבם בחוף קריית ים.

חמישה קטינים נעצרו
חמישה קטינים נעצרו | צילום: דוברות המשטרה
המתינו במארב לליצנים בפארק
המתינו במארב לליצנים בפארק | צילום: דוברות המשטרה

בבדיקה ברכב נמצאו ברשות הקטין שתי מסכות, אחת מהן של "הצעקה", אשר חוברה לה קשית עם נוזל אדום דמוי דם. כמו כן נמצא ברשות השניים מברג. שני החשודים נעצרו והועברו לחקירה בתחנת זבולון.