מסר את הקלטות, ח
ארכיון | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

בחודשים האחרונים בודקת המשטרה חשד לפלילים נגד יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן, כך פרסם הבוקר (שלישי) עיתון "הארץ". על פי הדיווח, אנשי היחידה הארצית לחקירות הונאה, באישורם היועמ"ש מנדלבליט ופרקליט המדינה ניצן, גבו עדויות על תקופת כהונתו של ביטן כסגן ראש עיירית ראשל"צ.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הבדיקה נגד ביטן בוחנת קשרים שניהל לכאורה עם איש עסקים לאחר שהתמנה לתפקיד סגן ראש העיר בשנת 2005. על פי הדיווח, במקביל נקלע ביטן לחובות כבדים לאחר שלקח הלוואות בשוק האפור, חלק משכרו עוקל וננקטו נגדו הליכי הוצאה לפועל.  ב-2010 נפתחה נגדו חקירה פלילית שהובילה לכך שעזב את תפקידיו הקשורים לבינוי, אך התיק נגדו נסגר.

על פי הדיווח ב"הארץ", עדויות של אנשים ששוחחו עם ביטן באותה תקופה מעלות כי הוא סיפר להם על חובות של יותר מ-7 מיליון שקלים וכי הוא הסתבך עם אנשי השוק האפור.

"כל בר דעת מבין שהעיתוי בו פורסמה הידיעה אינו מקרי ויש כאן ניסיון לרפות את ידיי, זה לא יעזור", אמר ביטן הבוקר. "אני את הפעילות הציבורית שלי אבצע כפי שאני מאמין בה. מסע הציד הבזוי של עיתון הארץ נגד אנשי ימין ונגד כל מי שלא מתיישב עם האג'נדה שלו שברה הבוקר שיאים חדשים. הפער בין השאלות שנשלחו אלי ובין הידיעה הממוחזרת שפורסמה מדבר בעד עצמו".

ח
"ידיי נקיות", ביטן | צילום: חדשות 2

עוד הוסיף ביטן כי "כבר תקופה ארוכה שהעיתון ממחזר סיפורים ישנים שנבדקו על ידי כל גורמי אכיפת החוק ונסגרו. במשך 28 שנה כיהנתי כחבר מועצת העיר וקיבלתי אלפי החלטות לטובת צד ולרעת צד, זה חלק מהעשייה הציבורית, הניסיון להלך עלי אימים לא ייצלח. ידיי נקיות".