הבוקר (ראשון) הוגש כתב אישום נגד החבורה שתקפה את המאבטחים בבית החולים איכילוב לפני כעשרה ימים. הסיפור התחיל באליה קדוש מיפו, שהגיעה לאיכילוב לקבל טיפול למחלה נדירה שהיא לוקה בה. בריאיון מיוחד היא מסרבת להתנצל: "לא מבקשת סליחה מאף אחד, לא מאמינה בסליחה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

קדוש סיפרה כי חטפה את הטלפון מהאחות במטרה לדבר עם גורם מוסמך, כשאז תקפו אותה המאבטחים במקום. "לא יודעת מה השומרים חשבו", סיפרה. "והם החלו לתפוס אותי".

לאחר שחטפה את הטלפון מהאחות הראשית, היא הורחקה על ידי המאבטחים, ואז התקשרה לבן זוגה, העבריין דודו אמויאל. לאחר זמן קצר הגיע אמויאל עם חבריו לבית החולים, ויחד תקפו את המאבטחים באכזריות.

"ההתנהלות שלי הייתה בסדר גמור ולגיטימית", טענה היום קדוש. "אמנם קיללתי, התפרצתי, אבל רציתי את התרופה שלי, את החומר שמזריקים לי דרך היד, דרך העירוי. ולמה להמתין ארבע שעות למשהו שלוקח 20 דקות?".

כשאמויאל הגיע לבית החולים, על פי כתב האישום, אמר לאחד המאבטחים: "אני השטן שלך, חכה חכה, לא מול המצלמות, אני אתפוס אותך בחוץ". בינתיים אמויאל נמלט לחו"ל. ארבעת האחרים שהיו איתו נעצרו ע"י המשטרה.

כתב האישום מתאר כיצד הכו את המאבטחים ללא רחמים וגרמו לפציעתם, אבל קדוש מתקשה להתנצל: "לא מבקשת סליחה מאף אחד, לא מאמינה בסליחה". קדוש מואשמת כעת בעבירות של איומים ותקיפת שוטרים על כך שלקחה חלק בתופעה הפסולה של אלימות נגד צוותים רפואיים.

עו"ד נס בן נתן, פרקליטם של חלק מהחשודים: "חומר הראיות מבוסס על סרטונים. סרטונים של דמויות שפעלו באלימות כזו או אחרת. החשודים מכחישים את העובדה שהם אלה שמופיעים בסרטונים. לא הייתה שום פעולת זיהוי. לא היה מסדר זיהוי אחד בתיק הזה. הכל על סמך הסרטון הזה והאמרות של המאבטחים".

עו"ד דין אשרי, פרקליטם של חלק מהחשודים: "הם האנשים שמופיעים בסרטון, ללא שום ראיה משפטית פוזטיבית, ולכן אנחנו חושבים שיש עם זה בעיה משפטית".

עו"ד אשרי בן ישי המייצג את קדוש: "הנאשמים מכחישים את עצם היותם באירוע. כבר מהיום הראשון ביקשתי מהמשטרה לעשות פעולות של זיהוי שלא נעשו כלל. בינתיים התמונות פורסמו בתקשורת וקבעו שהנאשמים מופיעים בסרטון ללא שום ראיה. יש בכך בעיה משפטית".