חקירת המשטרה בתיק 1000 נמשכת, כשבמרכזה החשד כי המיליארדר ארנון מילצ'ן סיפק לבני הזוג נתניהו סיגרים ומשקאות באלפי שקלים. כפי שפירסם גידי וייץ בעיתון "הארץ" במקרה אחד לפחות נמסר תכשיט יקר לאשת רה"מ , וכעת קטעים המתפרסמים ב"מהדורה המרכזית" חושפים את שסיפר מילצ'ן בחקירתו במשטרה על מאחורי הקלעים של קניית אותו תכשיט.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הדס קליין פנתה אליו ואמרה ששרה מבקשת תכשיט ליום ההולדת שלה", עולה מגרסת מילצ'ן במשטרה כפי שסיפר למקורביו. "הוא סירב. אמר שהוא רוצה לשמוע מביבי שזה חוקי שהוא יקנה תכשיט במחיר כזה. הדס מסרה זאת לשרה, שרה אמרה בתגובה שהם מבזים אותה. הדס חזרה ואמרה זאת למילצ'ן, והוא השיב לה שעד שהוא לא שומע מביבי שזה מותר וחוקי הוא לא מאשר. הדס חזרה לשרה, שרה אמרה שביבי אומר שהם התייעצו משפטית וזה מותר, הדס עדכנה את מילצ'ן אבל הוא טען שזה לא מספיק לו".

נתניהו חשף במשטרה תמונות שלו ושל אשתו ביחד עם מילצ'ן ורעייתו כחלק מקו ההגנה שלו. אבל מה שמילצ'ן מתאר בעדותו זו מערכת יחסים שרחוקה מאוד מחברות, ועוררה גם במילצ'ן עצמו סימני שאלה. עוד עולה מגרסת מילצ'ן במשטרה כפי שסיפר למקורביו: "בהמשך מילצ'ן דיבר עם ביבי בטלפון, הוא אישר לו שזה מותר. היה לו חשוב לקבל את האישור כי זה לא כמו סיגרים ושמפניות, זה לא מתכלה, והיה לו נראה שחוצים פה גבול. אין לשרה גבולות".

"מילצ'ן לא דיבר איתי בעניין אישי". רה"מ (צילום: החדשות)
"המתנה נראתה למילצ'ן מוגזמת" | צילום: החדשות

בהמשך מפרט מילצ'ן מה עמד מאחורי המוטיבציה הגדולה לתת לרה"מ ורעייתו מתנות: "חשובה לו הקרבה לרה"מ כי הוא רוצה להיות מסוגל להשפיע על עניינים שקשורים למדינה". על העברת בקבוקי השמפניה לשרה אמר: "הוא נתן את השתייה לשרה כדי להרגיע אותה, לתת לביבי שקט ממנה".

אחרי כל השיחות מילצ'ן מתרצה, ומאשר להדס לקנות לשרה תכשיט בגובה של עד 2,500 דולרים. אך לפי מקורבי מילצ'ן, המתנה הזאת לא ניתנה בחפץ לב, כשמילצ'ן ואנשיו ניסו לדחות במשך תקופה ארוכה את קניית התכשיט. גורמים בסביבתו של מילצ'ן מספרים כי המתנה נראתה להם בקשה מוגזמת והם ניסו לדחות את הבקשה, אבל נתניהו המשיכה להתעקש ואף העלתה את הנושא בפגישה אישית בביתו של מילצ'ן בבית ינאי. אחרי האישורים שקיבל, הוחלט שאין ברירה והוא נענה לבקשתה".

מטעמה של משפחת נתניהו נמסר בתגובה: "מסיבות מובנות לא נוכל להתייחס לאופן המעוות בו מוצגים הדברים ולהעמידם על דיוקם. בהתנהלות בני הזוג נתניהו בנושא זה ובכל נושא אחר לא נפל שום דופי. יש להצר על המשך ההדלפות המגמתיות נגד ראש הממשלה ורעייתו".