גרוס, הנאשם ברצח, ואמו (צילום: InaGrossJusticeProject, חדשות)
הנאשם ברצח תומס גרוס ואמו אירה ז"ל | צילום: InaGrossJusticeProject, חדשות

התפתחות מפתיעה בחקירת רצח בארה"ב מ-2012: היום (שני) הותר לפרסום כי תושב הרצליה שמואשם ברצח אמו נעצר, בעקבות בקשת ארה"ב להסגיר אותו לרשויות. המשטרה תבקש היום להאריך את מעצרו של החשוד, תומס יוסף גרוס מהרצליה בן ה-63.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גרוס נעצר אתמול (ראשון) בשעות אחר הצהריים על ידי משטרת ישראל (יחידת האינטרפול בשיתוף מרחב ירקון), בשל בקשת ארצות הברית להסגירו. שרת המשפטים איילת שקד הורתה לפרקליטות המדינה להביא את גרוס בפני בית המשפט המחוזי לשם הכרזתו כבר הסגרה לארה"ב.

על פי הודעת משרד המשפטים, גרוס מואשם בארה"ב ברצח אמו אינה גרוס בינואר 2012. על פי הרשויות בארה"ב, גרוס "טשטש את אמו בת ה-78 באמצעות סם שינה" בלילה שבין 9-8 לינואר 2012 - ואז הניח אותה במכוניתה שבמוסך הבית: "לאחר מכן דקר אותה למוות בדקירות סכין".

זירת רצח בארה"ב, ארכיון (צילום: רויטרס)
זירת רצח בארה"ב, ארכיון | צילום: רויטרס

בבוקר שלמחרת, 9 בינואר 2012, הזעיק גרוס את כוחות ההצלה בארה"ב וטען בפניהם כי מצא את גופתה של אמו במוסך. חקירה נפתחה וגרוס הפך לנאשם בפרשה, בעוד הוא מתגורר בישראל. בריאיונות לכלי תקשורת בארה"ב טען גרוס: "לא עשיתי את זה, לא הייתי מעורב ברצח בשום אופן".

הליכי ההסגרה בבית המשפט בישראל מנוהלים על ידי עו"ד מתן עקיבא מהמחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה.

"מרשי שוחרר על ידי הרשויות בארה"ב ללא כל תנאי לאחר חקירה", נמסר על ידי עורכי דינו של גרוס, עורכי הדין אייל בסרגליק, כרמית שחיבר ועמרי לשם. "דרכונו הוחזר לו ואמרו לו כי אין כל חשד נגדו. הוא נסע לארה"ב לרגל אירוע לאביו. הוא זה שביצע החייאה באימו. הוא זה שהודיע למשטרה והוא עבר פוליגרף שמאושש באופן מוחלט את גרסתו".

אין תמונה
עו"ד בסרגליק

הפרקליטים הוסיפו: "למרות שיש לו עורך דין בארה"ב מעולם לא נאמר לו כי הוא דרוש לחקירה. מרכז חייו, אשתו ובתו בארץ ואנו נאבק על כך שאין הצדקה להסגירו. אף מהבקשה עולה כי הוא זה שקרא למשטרה. אנו נבחן את הראיות הגולמיות ונגיב בהמשך בבית המשפט".