שמו של ארז מוסאצ'ו, יזם נדל"ן והבעלים של מסעדת סוהו הפופולרית מופיע שוב ושוב בפרוייקטים שונים בראשון לציון. כך לדוגמא רכש קרקעות במתחם ה-1,000 במערב העיר, כשהמחיר עוד היה נמוך, שנים אחדות לפני ששווי המתחם זינק לכשבעה מיליארד שקלים. וכך במקרה אחר בשיתוף קבוצת יזמים רכש את מבנה היקב ההיסטורי בעיר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מוסאצ'ו נרתם לסייע במהלך הבחירות לדב צור לזכות בבחירות לראשות העירייה. הוא דרבן את עובדיו להצביע לו, גייס עבורו כספים ואף תרם לו. השניים אף גרים בסמוך כשלידם מתגורר רז קינסטליך, סגנו של צור ועוד שני אנשים עסקים המקורבים אליהם.

בשנת 2014 רכש מוסאצ'ו וקבוצת יזמים שריכז את מבנה היקב ההיסטורי - אחד מסמלי העיר. זה קורה ימים ספורים לאחר שחזר מחופשה משותפת עם צור. זאת לאחר שבמשך שנתיים ניהל צור משא ומתן בשם החברה הכלכלית של העירייה משא ומתן לרכישת היקב ואף הגיע כבר לטיוטת הסכם. לטענתו מוסאצ'ו חטף לו את העסקה מאחורי הגב ומאז הם אינם מדברים.

"למה נותנים כל כך הרבה זכויות?", אבן זוה (צילום: חדשות 2)
"למה נותנים כל כך הרבה זכויות?", אבן זוה | צילום: חדשות 2

אולם עדויות מישיבות העירייה מציירות תמונה שונה מכפי שטוען צור. "אני ישבתי בשתיים-שלוש ישיבות עם ראש העירייה ועם ארז מוסאצ'ו בהיותי בקואליציה", מספרת חברת מועצת העיר עו"ד ליאל אבן זוהר. "באותה תקופה שהם לכאורה מאוד כועסים אחד על השני ולא מדברים אחד עם השני ואין קשר ביניהם, לא צפיתי בשום מתח באוויר".

דבריה של אבן זוהר מקבלים גיבוי ממשי בשטח. לא רק שבין השניים אין נתק כפי שטוען צור אלא שבאותה תקופה הוא מקדם את הפרוייקט לשביעות רצון היזמים ומוסאצ'ו. העירייה הגדילה את זכויות הבנייה מ-360 יחידות דיור שתוכננו לקום מעל היקב ל-625 יחידות שיוקמו בשלושה מגדלי יוקרה ועוד אלפי מטרים של מסחר. "תכנית עצומה בהיקפה שהמשמעות הכספית שלה להערכתי כחצי מיליארד שקל", טוענת אבן זוהר. "המורשת הציבורית עוברת טוטלית לידיים פרטיות שהולכות לעשות שם מסחר אז אתה שואל את עצמך למה נותנים כל כך הרבה זכויות?".