אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

אחרי שבית המשפט המחוזי קבע לאחרונה כי מועדוני החשפנות אינם נחשבים כ"בידור", ביקש השר לביטחון פנים גלעד ארדן להגדיר את הריקודים האינטימיים הכרוכים במגע (לאפ-דאנס) כזנות - כך פורסם לפני כשלושה חודשים במהדורה המרכזית. היום (רביעי) הודיעה הפרקליטות שהיא בוחנת את הגדרת ה"לפ דאנס" במועדוני חשפנות כמעשה זנות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ארדן פנה לפרקליטות בבקשה לבחון את המהלך כדי להקל על האכיפה על זנות במועדוני חשפנות, ופרקליט המדינה שי ניצן השיב לו היום: ,פרקליטות המדינה הינה שותפה מלאה למאבק בתופעת הזנות על שלל גווניה. נערכת כיום עבודת מטה בפרקליטות המדינה במטרה לבחון את הצורך בביצוע עדכון נוסף להנחיה על מדיניות האכיפה - ובמסגרת זאת תיבחן בין היתר גם הפעילות המתבצעת במועדוני החשפנות".

ניצן הדגיש כי מדובר במהלך "רחב ומקיף", שנוגע לא רק לסוגיית מועדוני החשפנות. על הבקשה הספציפית נגד ארדן בנוגע לריקודי ה"לאפ-דאנס" השיב ניצן: "התיקון אינו פשוט מבחינה משפטית אולם הוא ייבחן כחלק מבחינת ההנחיה בכללותה".

היום נערך דיון בנושא בוועדת המשנה למאבק בסחר בנשים ובזנות, בראשות חברת הכנסת עליזה לביא (יש עתיד). סנ"צ רובי קיים מהמשטרה אמר בדיון: "יש עלייה בתיקים שמוגשים נגד עבירות סחר בזנות. זה מצטרף לתיקון ההנחיה לגבי לאפ-דאנסים, שייחשב מעשה זנות, ולדעתי כל זה ישפר מאוד את המצב".

מנגד, אסף אדלשטיין - מנהל מחלקת רישוי עסקים בעיריית תל אביב -העביר את האחריות למחוקק: "אנחנו עובדים לפי חוק רישוי עסקים. החוק כיום אילם ולא מתייחס לעניין, ואפילו מתיר לאנשים לקיים מגע מיני לפי הסעיף. כשיש לנו בקשות לרשיון עסק, ובצידו חופש העיסוק, אנחנו לא יכולים לבוא ולהגיד שאנו סוגרים את המקום".

"אנחנו צריכים חקיקה מסודרת- תגדירו בחוק רישוי עסקים מה אסור, אל תשיתו את האחריות עלינו", הוסיף אדלשטיין וסיכם בהערה מעניינת: "מבחינתנו הפרשנות היא שמדובר בהופעת אמן".

ימונה לשגריר באו
פועל נגד מועדוני החשפנות. ארדן | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

כיום צריכת זנות ועיסוק בזנות מותרים בחוק - וגם הפעלת מועדוני חשפנות - אבל לא הפעלת בתי בושת ולכן הגדרה כזו יכולה להגביר את האכיפה באופן משמעותי: כיום כמעט ואין מועדוני מין שאין בהם ריקודים אינטימיים זו לעיתים עיקר ההכנסה, כפי שניתן לראות גם בכתבה של יוסי מזרחי ששודרה לאחרונה בחדשות סוף השבוע. פעמים רבות יש גם חדרים אינטימיים ששם מתבצעת פעילות זנות לכל דבר, ואם אכן המהלך הזה יעבור זה יכול לשנות את כל אופי האכיפה שעד היום כמעט ולא הייתה כלפי המועדונים עצמם.