שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון טען היום (שבת) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו לא נחקר ב"פרשת הצוללות" מחשש לביטחון מדינת ישראל. יעלון הדגיש כי אם נתניהו יופלל בפרשה - לישראל לא יהיו צוללות. במשרד המשפטים פרסמו הודעה בתגובה לדברים בה טענו כי השיקולים היחידים בניהול החקירה הם ההגעה לחקר האמת. "אין שום בסיס לטענות על שקילת שיקולים שאינם רלבנטיים לחקירה", נכתב בתגובה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

באירוע "שבתרבות" שהתקיים מוקדם יותר היום ביגור תקף יעלון את נתניהו. "אם הוא לא ידע אז הוא לא מנהל טוב", אמר. "על זה שיילך הביתה. אם הוא כן ידע, שיילך לכלא. אני לא רוצה לראות אותו בכלא, וזה חלק מהעניין שאנשים לא מבינים".

עוד הוסיף יעלון: "אם ראש הממשלה יופלל בפרשה הזו, לא יהיו לנו צוללות גם כשנצטרך אותן. זה הדבר היחיד שאני יכול להבין או להסביר, למה נזהרים מלגעת בו עדיין - יש פה אחריות לביטחון ישראל".

מספר שעות לאחר מכן פרסמו בליכוד תגובה בה תקפו את דבריו של יעלון. "ראש הממשלה נתניהו אינו חשוד בפרשת הצוללות, כפי שהבהירו גורמי אכיפת החוק פעם אחר פעם, כולל החודש. עדותו של בוגי שהוגדרה על ידי גורמים במשטרה כאוסף של רכילויות לא מונעת ממנו את המשך ההתעסקות האובססיבית שלו בנושא לצרכים פוליטיים. פשוט מביך".

לאחר מכן פרסם יעלון הודעת הבהרה על דבריו. "לאור המניפולציות והספקולציות על דבריי בנושאי שחיתות אבהיר שלכל אורך שירותי בצה"ל ובתפקידיי הציבוריים העברתי את המידע על כל מקרה שנתקלתי בו לרשויות אכיפת החוק", צייץ בחשבון הטוויטר שלו.