אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)
אילוסטרציה | צילום: פלאש 90

המשטרה עצרה אתמול (ראשון) שבעה חשודים מקולומביה וחשוד נוסף ממקסיקו, המכונים "הכנופיה הקולומביאנית", בחשד שביצעו מעשי שוד באופן שיטתי תוך ניצול קשישים ומבוגרים. המשטרה חושדת שחברי הכנופיה ביצעו גניבות במרמה ובתחבולה של מאות אלפי שקלים, והיום הם יובאו לדיון בהארכת מעצרם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על-פי החשד, חברי הכנופיה, שגיליהם נעים בין 31 ל-62, הגיעו לישראל בחודש החולף ונהגו לכייס קשישים בדרכי תחבולה וגנבו מהם סכומי כסף שמגיעים למאות אלפי שקלים. בחיפוש שנערך בבתיהם של החשודים תפסו השוטרים ציוד רב ששימש אותם לביצוע העבירות וכן אלפי שקלים, אירו ודולרים במזומן.

המשטרה חושדת כי מעשי הגניבה והשוד בוצעו תוך חלוקת תפקידים ברורה בין חברי הכנופיה. לפי החשד, במקרה אחד שאירע בחודש שעבר עקבו חברי הכנופיה אחרי קשיש שנכנס לסניף בנק בהרצליה ומשך למעלה מ-120 אלף שקלים. כשחברי הכנופיה הבחינו בקשיש יוצא מהסניף הם פיזרו שטרות מזומנים על המדרכה וטענו כי אלה נפלו מתיקו. תוך כדי שהקשיש אסף את השטרות, חברי הכנופיה גנבו ממנו את תכולת התיק ונמלטו.

הכספים שנתפסו בבית חברי הכנופיה (צילום: דוברות המשטרה)
כספים שנתפסו במעצר החשודים | צילום: דוברות המשטרה

בתקרית נוספת עקבה הכנופיה אחרי קשישה ברמת גן בדרכה לסניף בנק. לאחר שמשכה אלפי שקלים במזומן, החשודים תקפו אותה, שדדו ממנה את התיק ועזבו את המקום. במקרה אחר, חברי הכנופיה התיזו נוזל כלשהו על בגדיו של אדם מבוגר. תוך זמן קצר הגיע אחד החשודים כדי לסייע בניקוי החולצה, בעוד האחרים גנבו את תכולת התיק וברחו.

כמו כן, חברי הכנופיה חשודים כי עקבו בחודש שעבר אחרי קשישה שמשכה אלפי שקלים מסניף בנק בחולון ושמה את המזומנים במעטפה. לפתע חברה בכנופיה נפלה לידה וביקשה את עזרתה. ברגע שהקשישה החלה לסייע לה, הגיע חבר כנופיה אחר וגנב ממנה את המעטפה עם המזומנים.

במשטרה בודקים כעת האם הכנופיה מעורבת במעשי גניבה בתחבולה ובמקרי שוד נוספים גם בחו"ל. "משטרת ישראל תפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה לאיתור עבריינים הפוגעים ברכוש הציבור ובטחונו ובדגש על פגיעה באוכלוסייה חלשה", מסרה המשטרה. בהמשך היום יובאו החשודים לבית משפט השלום בת"א לדיון בהארכת מעצרם.