19 בני אדם נעצרו (צילום: דוברות המשטרה)
19 בני אדם נעצרו | צילום: דוברות המשטרה

במבצע רחב היקף של המשטרה נעצרו הלילה (שני) 19 בני אדם בחשד שעסקו בסחר בזהב מתחומי יו"ש לישראל ובגין חשד להלבנת הון והעלמת מיסים בשווי של למעלה מחצי מיליארד שקלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במהלך השנה האחרונה הובילה המשטרה חקירה סמויה בשיתוך רשויות המכס ורשות המיסים, שבמסגרתה עלה כי סוחרי זהב מישראל רכשו זהב מסוחרים ברמאללה. לאחר מכן עיבדו את החומר במפעלים בארץ ויצרו תכשיטים. בסיום התהליך היו חברי הרשת מייצאים את הזהב לסוחרים בחו"ל.

חצי מיליארד שקלים בהלבנת הון (צילום: דוברות המשטרה)
חצי מיליארד שקלים בהלבנת הון | צילום: דוברות המשטרהמהחקירה עולה החשד כי במהלך שנתיים, החשודים שנעצרו העלימו מיסים והלבינו הון באמצעות תיעוד מזויף, תוך שימוש בכיסוי חשבונאי פקטיבי של חברות קש. כל המהלך, במטרה להונות את רשויות המס, להעלים הכנסות ולהלבין הון בהיקף שנאמד בכחצי מיליארד שקלים.

הלילה, הפכה החקירה לגלויה והחשודים נעצרו. מתוכן, 15 הינם תושבי מרכז הארץ והצפון, שניים תושבי מזרח ירושלים ושניים אחרים פלסטינים מרמאללה.

זהב מיו"ש לישראל (צילום: דוברות המשטרה)
זהב מיו"ש לישראל | צילום: דוברות המשטרהבפעילות נתפס רכוש רב הכולל: המחאות, תכשיטי זהב, עשרות שעוני יוקרה, כמיליון שקלים במזומן. בנוסף, כ-22 כלי רכב ששימשו את החשודים נתפסו והוחרמו. בהמשך, המשטרה צפויה לבקש להאריך את מעצרם בבית המשפט.