האם נתניהו יתושאל בפרשת בזק?
ההערכה: יידרשו עוד חקירות | צילום: עמוס בן גרשום לע"מ

חוקרי המשטרה הגיעו לפני זמן קצר למעון ראש הממשלה בירושלים לצורך חקירתו השישית של ראש הממשלה בנימין נתניהו. החקירה הערב (ראשון) צפויה לעסוק בשני התיקים: 1000 (פרשת המתנות) ו-2000 (המו"מ עם נוני מוזס) ובמהלכה נתניהו יעומת עם עדויות חדשות שהצטברו במהלך חודשי החקירה האחרונים.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במהלך סבב החקירות הנוכחי, שהחל לאחר החגים, החוקרים מטיחים בנתניהו את העדויות החדשות שאספו בחודשים האחרונים ובעיקר מעמתים אותו עם עדויות. לאחר החקירה הזו ההערכה היא שיידרשו עוד חקירה אחת או שניים, ולאחריהן יוכלו באגף החקירות בסיכום שני התיקים ובגיבוש חוות דעת.

נכון לעכשיו לא השתנתה המגמה המסתמנת להמליץ להעמיד לדין את נתניהו - גם אם ההמלצה עצמה תיאסר לפרסום. הסוגיה היחידה שעדיין נותרה פתוחה במשטרה היא האם ההמלצה תכלול גם את עבירת השוחד החמורה.

ניגוד עניינים, נתניהו ומילצ'ן
אחת התמונות שהעביר רה"מ לחוקרים | צילום: חדשות

השבוע נחשפו במהדורה המרכזית התמונות שעשויות לחזק את גרסת נתניהו: ראש הממשלה נתניהו טוען כי למשפחתו ולמשפחת מילצ'ן חברות ארוכת שנים, ומציג תמונות המחזקות את גרסתו זו.

נתניהו טוען לקשרי ידידות עזים
נתניהו טוען לקשרי ידידות עזים | צילום:

בתמונה אחת נראים ראש הממשלה וארנון מילצ'ן מחובקים באופן חברי, ובתמונה אחרת נראים נתניהו, מילצ'ן וילדיו של מילצ'ן יחד באירוע חברתי.

התמונות יחזקו את גרסת נתניהו?
התמונות יחזקו את גרסת נתניהו? | צילום:

בתמונה שלישית נראית אשת ראש הממשלה יחד עם רעייתו של מילצ'ן, ובתמונה רביעית ראש הממשלה ואשתו משחקים בכדור יחד עם ילדי מילצ'ן. בתמונה נוספת נראים הזוג נתניהו יחד עם מילצ'ן ואחד מילדיו, ובאחרת רעיית ראש הממשלה יחד עם מילצ'ן ואמו.

גרסת נתניהו: מותר לקבל מתנות מחברים
גרסת נתניהו: מותר לקבל מתנות מחברים | צילום:

התמונות, שנבחרו בקפידה והועברו לצוות החקירה בתיק המתנות, מבססות את הטענה כי בין השניים ישנה חברות אמיצה - ומתבססת על חוות הדעת של עורך הדין וינרוט, לפיה אין מניעה לקבל מתנות מחברים, כפי שהדגיש נתניהו גם במליאת הכנסת.

מי שמנהלת את החקירה, ליאת בן-ארי, הדגישה כי גם מחברים אין לקבל מתנות, ודאי שלא מתנות יקרות ערך, ודאי כשמדובר בנבחר ציבור. עם זאת, נתניהו דבק בעמדתו.