אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, מני נפתלי, נעצר הערב (שבת) תוך הפעלת אלימות על ידי המשטרה, בזמן שהפגין מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נפתלי היה אחד מכ-30 מפגינים שהתאספו במקום בדרישה לחקירה פלילית בנושא פרשת הצוללות. השוטרים השתמשו בכוח לאחר שלטענתם מני נפתלי התנגד למעצר, ונאלצו להלום בו עד שהכניסו אותו לניידת.

נפתלי זכה בתחילת השנה בתביעה שניהל נגד בית ראש הממשלה בגין טענות על יחס פוגעני מצד רעיית ראש הממשלה. בית הדין לעבודה קיבל את טענותיו של נפתלי על יחס פוגעני מצד רעיית ראש הממשלה והורה כי נפתלי יקבל פיצוי כספי. "העובדים נדרשו לעבוד שעות רבות וחריגות", הסביר בית הדין. "בשל כך תחלופת העובדים במעון ראש הממשלה הייתה גבוהה וגרמה למחסור כרוני בכוח אדם". 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "במהלך הפגנה בפתח תקווה המפגינים הפרו את תנאיה ולא שעו לניסיונות המשטרה להידבר עימם. לאחר שהוכרזה כהתקהלות אסורה נעצר מארגן ההפגנה ועוכבו 2 משתתפים נוספים בגין הפרעה לשוטר ושימוש באמצעים. משטרת ישראל תאפשר את חופש המחאה כל עוד היא עומדת בלשון החוק והתנאים שנקבעו לקיומה".

תיעוד המעצר (צילום: דורון צברי)
תיעוד המעצר | צילום: דורון צברי

עו"ד נאוה פינצ'וק אלכסנדר, המייצגת את מני נפתלי, מסרה בתגובה: "המעצר האלים והמשפיל של מני נפתלי הערב בעודו מפגין מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה הוא לא פחות משערוריה ורדיפה פוליטית. הדבר בא בהמשך להתנכלות כלפיו כעובד במעון ראש הממשלה, שלילת רשיון המאבטח שלו ושלל השמצות ואיומים כלפיו מצד ראש הממשלה ומקורביו".

בתחילת השבוע חשף חבר הכנסת אראל מרגלית (המחנה הציוני) כי בנוסף לצוללות, גם ספינות העתיד של חיל הים הישראלי נבנות על ידי מדינת אויב. על פי מרגלית, ספינות ה"סער 6" החדישות נבנות בחברה שבבעלותו של שר ההגנה הלבנוני.

עקב זאת, שלח מרגלית מכתב ליועץ המשפטי לממשלה בו הוא מתריע על הקשר המסוכן לכאורה. במכתב בו מופיע המידע החדש, מדגיש מרגלית את חומרתו: "העובדה כי אחד הבעלים של החברה הבונה לישראל את כלי השיט הוא שר הביטחון של מדינה המוגדרת כמדינת אויב ואשר על פי פרסומים משתף פעולה עם ארגון חיזבאללה ועם אירן מעמידה נורת אזהרה ביטחונית".

"התקשרות מעין זו באחת מהעסקאות הבטחוניות המשמעותיות ביותר לישראל, מתבצעת בנסיבות בעייתיות, אשר צל כבד מוטל עליהן. לא ייתכן שחברה בבעלות משפחת שר הביטחון הלבנוני בונה את הספינות שאמורות להגן עלינו מאיום רקטי של חיזבאללה וגורמים עוינים נוספים", חותם מרגלית את מכתבו.