מחשב (צילום: רויטרס, חדשות)
"פתאום היא בת 15 וחצי". אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

צעיר בשנות ה-30 לחייו התלונן בתחילת השבוע כי היה קורבן לסחיטה לאחר שמספר נוכלים איימו עליו כי יפיצו את שמו ותמונתו. הצעיר קבע להיפגש עם בחורה שהכיר דרך האינטרנט והזדהתה מולו כבת 18. זמר קצר לפני פגישתם טענה בפניו שהיא קטינה, אך כשהגיע למקום פגש בסוחטים. הנוכלים אילצו את הגבר לשלם להם כ-12 אלף שקלים בטרם הבטיחו לו כי לא יפרסמו את המידע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני אדם נורמטיבי, מעולם לא נחקרתי, הייתי בצ'ט באינטרנט ופנתה אליי צעירה בת 18 שאמרה שהיא רוצה 'מפגש תמיכה' בעבור 500 שקלים", סיפר הצעיר לעורכי דינו, אסף דוק ואלעד שאול אלבז. "הסכמתי ויצאתי לכיוון המקום שבו קבענו. כשהייתי כבר בדרך, קרוב אליה, היא התקשרה אליי ואמרה לי פתאום שהיא בת 15 וחצי, אמרתי לה שיכול להיות שאני יורד מהעניין".

בסופו של דבר החליט הגבר להגיע למפגש, שם במקום הצעירה, פגש בגבר בוגר שטען בפניו כי הוא תועד. בנוסף טען בפניו שכדי למנוע את פרסום התמונות והמידע עליו יהיה "לתרום" סכום של 20 אלף שקלים לבית חולים לנערות במצוקה.

אין תמונה
"תופעה מדאיגה". עו"ד אסף דוק

לאחר דין ודברים הוסכם בין השניים סכום של 12 אלף שקלים. הצעיר שילם את הכסף במזומן לסוחט שמצדו הבטיח לו כי "הסיפור שלו נגנז, ואין לו מה לדאוג". בנוסף הבטיח כי ישלח קבלה על התרומה שלכאורה נתן. קורבן הסחיטה, שהבין שנפל למלכודת וייתכן שמעולם לא הייתה קטינה, החליט לפנות למשטרה מחשש שייפתחו נגדו בהליכים פליליים, ועל כן פנה גם לעורכי הדין.

"שיטת סחיטה מושלמת". עו"ד אלעד שאול אלבז
"שיטת סחיטה מושלמת". עו"ד אלעד שאול אלבז | צילום:

"הגיעו אלינו יותר מ-10 פניות דומות בחודשים האחרונים, זו תופעה מדאיגה", מסרו עורכי הדין אסף דוק ואלעד שאול אלבז. "היינו עדים למקרי סחיטה דומים על ידי נוכלים בחו"ל, אבל לאחרונה אנחנו מזהים כי יש כנופיה ישראלית שפועלת באותו אופן. זוהי שיטת סחיטה מושלמת בה הנסחט חושש בעצמו מהליכים פליליים לכן ממעטים לדווח עליה למשטרה. הם לכודים בין זה לבין הפצת שמם ברשתות החברתיות ותיוגם כפדופילים, גם אם לא עשו דבר".