פייסבוק ,פלאפון,איפון
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

ביחידת הסייבר של להב 433 הצטברו כ-150 תלונות של גברים מרחבי הארץ שטענו כי נפלו קורבן לניסיונות סחיטה לאחר שהתפתו להצטלם בעירום ברשת החברתית. רק במהלך החג האחרון, הוגשו כ-20 תלונות מגברים מאזורים שונים, בהן 6 תלונות באזור ירושלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בתופעה כלל עולמית שאף זכתה למינוח "סקסטורשן", שכעת מתברר כי אינה פוסחת גם על ישראל. במסגרת התופעה יוצרות נשים מיוזמתן קשר ברשתות החברתיות עם גברים, כשבמהלכן הן מתערטלות ומפתות גם את הגברים להתפשט - ומצלמות אותם.

בשלב הבא, מגיעות שיחות הסחיטה, בהן נדרשים הגברים לשלם סכומי כסף. דרישת התשלום באה לצד איום בפרסום תמונות העירום שלהן ברשתות החברתיות.

הסוחטים מגיעים ממדינות שונות ברחבי העולם, בהן הפיליפינים, הודו, מרוקו וכמה מדינות באירופה. החקירה ביחידת הסייבר הארצית נעשית בשיתוף פעולה עם האינטרפול שמעת לעת מבצע מבצעים במדינות שונות למעצר הסוחטים. רק לאחרונה התקיים מבצע שכזה בפיליפינים, ובמהלכו נעצרו כמה עשרות חשודים.

במשטרה ציינו כי למרבה הצער, רוב הגברים שנסחטים אינם ממהרים להתלוננן מחמת הבושה ומעדיפים לשלם את סכומי הכסף שנדרשים מהם. ביחידת הסייבר מפצירים בציבור שלא להתפתות לשיחות מהסוג הזה ולהצטלם בשל הסכנה המדוברת.