מאיר שמיר. ארכיון (צילום: אייל יצהר, גלובס)
מאיר שמיר. ארכיון | צילום: אייל יצהר, גלובס

מטען מאולתר התפוצץ אמש (שלישי) סמוך לביתו של איש העסקים מאיר שמיר, בשכונת צהלה שבתל אביב. איש לא נפגע בתקרית ולא נגרם נזק, אך הדי הפיצוץ גרמו לשכנים בשכונה הנינוחה בדרך כלל, להזעיק את המשטרה. השוטרים שהגיעו למקום גבו עדות משמיר: "שובר את הראש ולא מבין מאיפה זה בא אלי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

איש העסקים מאיר שמיר אמר לחוקרים שהגיעו לזירה: "שובר את הראש ולא מבין מאיפה זה בא אלי". "אין לי אויבים, בטוח שזה טעות מישהו טעה", התעקש שמיר, "אני בקשר טוב עם חברים ושותפים לא פגעתי ולא העלבתי אף אחד". לפי שעה, לא נעצר שום חשוד במעשים, החקירה מתרכזת בסכסוך על רקע כספי אך "כל הכיוונים נבדקים".

זירת הפיצוץ לפני כשבועיים (צילום: דוברות המשטרה)
זירת הפיצוץ לפני כשבועיים | צילום: דוברות המשטרה

החקירה בעיצומה

לפני כשבועיים ניצל שמיר מאירוע שנחשד כניסיון חיסול, לאחר שמטען התפוצץ סמוך לרכבו בחניון רמת החייל בעיר. הפיצוץ הנוסף מוכיח שאין כאן טעות בכתובת, "המטען הזה קשור למטען שהונח על רכבו לשפני שבועיים", אומרים במשטרה. גורם משטרתי אמר: "הוא מסתיר מאיתנו משהו, לא משתף פעולה כפי שיהינו מצפים מאדם נורמטיבי כמוהו, נצטרך לסמוך רק על עצמנו".

איש העסקים מאיר שמיר הוא בעל השליטה והמנכ"ל של חברת ההשקעות מבטח שמיר המשקיעה בתחומי הטכנולוגיה, נדל"ן ותעשייה. חברתו מזוהה עם פרשת "לה נסיונל", שגרמה לסערה בעולם הביטוח, ובה נחשדה החברה בדיווחים פיקטיביים בנוגע להתנהלות שלה אל מול הקיבוצים וההתיישבות העובדת.

שמיר העיד מטעם התביעה ובסופו של דבר, היה אחד הבודדים שיצא מהפרשה ללא כתב אישום אך שילם פיצויים של מיליוני שקלים לחברת הדר. בהמשך, החליט שמיר להפוך את עסקי הביטוח שלו, לחברת השקעות ולפעילות בתחום נדל"ן והיי טק ומכר את עסקי הביטוח שלו. שמיר החזיק בעבר ב-20% ממניות תנובה והיה בעליה של קבוצת הכדורגל הפועל פתח תקווה.