ההיעלמות המסתורית שלאחר הרצח המזעזע: האם שמעון ביטון, החשוד ברצח הישראלי אלי כהן בן ה-62 בתאילנד, שגופתו המבותרת אותרה בתוך מזוודה בסוף השבוע, אחראי גם להיעלמותה של אשתו התאילנדית? כך לפחות חושדת המשטרה המקומית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מהדיווחים בתקשורת התאילנדית עולה כי אביה של האישה, נאנטייה סאנג-אוראיי בת ה-37, שנהגה להתגורר עם ביטון ובנם המשותף בן ה-17 בדירה במרכז המדינה, דיווח למשטרה כי לא הצליח ליצור עמה קשר מאז שנת 2015 - כך לטענתו.

לדברי האב, ביטון אמר לו כי היא נעצרה על ידי המשטרה באזור הגבול עם לאוס, לאחר שנתפסה לכאורה עם סמים - אלא שמבירור של האב עם הרשויות בלאוס, שמה של בתו לא הופיע ברישומי העצורים של המשטרה המקומית.

סכסוך על רקע רומנטי הוביל לרצח?   

שמעון ביטון החשוד ברצח אלי כהן, שוטר לשעבר בן 62 שגופתו המבותרת אותרה אמש (שבת) בבנגקוק, הופעל בעבר כסוכן על ידי יחידת העילית של המשטרה להב 433. הוא פעל בשירות המשטרה במשך כ-10 חשודים והפליל 15-20 חשודים ובהם עבריינים בכירים. לפי החשד, סכסוך על רקע רומנטי הוא שהוביל לרצח כהן בידי ביטון ובמעורבות בנו.

כהן הוכרז כנעדר מוקדם יותר השבוע ומאז ערכו הרשויות בתאילנד חיפושים נרחבים אחריו. היום נמצאה גופתו קבורה בתוך בטון מתחת לבית מגורים בו מתגוררים ביטון ובנו. חלקי גופה נוספים נמצאו במזוודה בתוך הבית. ביטון ובנו נעצרו והועברו לחקירה.

לביטון עבר פלילי עשיר. הוא ברח פעמיים במהלך חופשות מהכלא מישראל והואשם בשורת עבירות סמים בישראל ובתאילנד. הוא אף נשפט בעבר בתאילנד על רצח אזרח ישראלי אחר וזוכה, אך הורשע בכך שהסתיר את הגופה.

נרצח בתאילנד: אלי כהן
נרצח בבנגקוק, אלי כהן | צילום:

המשטרה גייסה אותו כסוכן סמוי בפרשה שהסתיימה זה מכבר, שבה בית המשפט אף גזר את דינם של הנאשמים בתיקים של סחר בסמים והחזקת אממעי לחימה. בתמורה להפעלתו הסכימה המדינה לקיצור עונשו ואף שילמה לו כ-100 אלף שקל. לפני כשנה וחצי סיימה המשטרה את הקשר עמו.