אתמול (שבת) נעצר העבריין שמעון ביטון בתאילנד בחשד לרצח אלי כהן, שוטר לשעבר בן 62 לאחר שגופתו המבותרת אותרה בבנגקוק. ביטון הופעל בעבר כסוכן ע"י יחידת המשטרה להב 433 ובמשך 10 חודשים הפליל 15-20 חשודים ובהם עבריינים בכירים. בחודש ינואר האחרון נחשפה בחדשות 2 הקלטה המתעדת את ביטון מנסה "למכור" את מפעיליו, לאותם עבריינים שסייע להכניס לכלא כדי להביא לשחרורם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לביטון עבר פלילי עשיר. הוא ברח פעמיים במהלך חופשות מהכלא מישראל והואשם בשורת עבירות סמים בישראל ובתאילנד. הוא אף נשפט בעבר בתאילנד על רצח אזרח ישראלי אחר וזוכה, אך הורשע בכך שהסתיר את הגופה.

המשטרה גייסה אותו כסוכן סמוי בפרשה שהסתיימה זה מכבר, שבה בית המשפט אף גזר את דינם של הנאשמים בתיקים של סחר בסמים והחזקת אממעי לחימה. בתמורה להפעלתו הסכימה המדינה לקיצור עונשו ואף שילמה לו כ-100 אלף שקל. לפני כשנה וחצי סיימה המשטרה את הקשר עמו.

מעצרו של ביטון בתאילנד
מעצרו של ביטון בתאילנד, אתמול | צילום:

בהקלטה שנחשפה נשמע ביטון יוצר קשר עם אחיינו של העבריין אמיל רפאלוב אותו סייע ביטון להפליל. ביטון טען בפני האחיין שהקליט את מפעיליו במשטרה, כשהם מורים לו לעודד ולהדיח את רפאלוב לבצע את העבירות שיוחסו לו, פעולה שהיא בלתי חוקית. לכן, כך טען, כשישמיע את ההקלטות, רפאלוב ישתחרר מכלאו.

רצפת הבטון בה נטמנה גופת הנרצח
רצפת הבטון בה נטמנה גופת הנרצח | צילום:

"כואב לי על הדוד וזה מציק לי בנשמה", הוא נשמע אומר לאחיין בשיחה. "אני מוכן לתת לכם ראיות שייצא החוצה. הוא הולך הביתה, מחזירים לו את הדירות, מחזירים לו את הכול". אך על אף חרטה עמוקה שהפגין בשיחה ההיא, לשמעון היה תנאי לפני שהוא מוסר למשפחתו של רפאלוב את ההקלטות המפלילות - הוא דרש 100 אלף דולרים תמורת המידע. בהמשך סירבה משפחתו של רפאלוב לשלם את הכסף לביטון.

נרצח בתאילנד: אלי כהן
נרצח בתאילנד. אלי כהן | צילום:

בשבוע שעבר הוכרז השוטר לשעבר אלי כהן כנעדר ומאז ערכו הרשויות בתאילנד חיפושים נרחבים אחריו. אתמול נמצאה גופתו קבורה בתוך בטון מתחת לבית מגורים בו מתגוררים שמעון ביטון ובנו. חלקי גופה נוספים נמצאו במזוודה בתוך הבית. ביטון ובנו נעצרו והועברו לחקירה. על פי החשד, סכסוך על רקע רומנטי הוא שהוביל לרצח כהן בידי ביטון.