גל השריפות: עלי מחאג'נר, תושב אום אל פאחם בן 24, הוא אחד החשודים בגל ההצתות האחרון. המשטרה מייחסת לו חשד להצתת מספר מוקדים סמוך לביתו, ואף הודיעה לבית המשפט על הגשת הצהרת תובע - לקראת הגשת כתב אישום ראשון נגד המציתים של גל השריפות. היום (שלישי) הוא העלה טענה מעניינת - ואמר כי הוא בכלל הקורבן בסיפור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מחאג'נר האשים במעשיו, במהלך דיון לקראת הגשת כתב האישום, את ההזנחה של העירייה. "אני קורבן של עיריית אום אל פאחם שלא מטפלת בנו כמו שצריך", אמר.

"פעלתי כך מכיוון שעיריית אום אל פאחם לא מנקה את הרחובות", אמר החשוד, שנעצר על ידי המשטרה בחשד להצתת מספר מוקדים בצפון הארץ, לחדשות 2 Online.

"אנחנו סובלים ממפגעים רבים שלא מטופלים", הוסיף. מנגד, המשטרה אמרה כי התגבשה תשתית ראייתית נגד החשוד לאחר סיום החקירה בתחנת משטרת אום אל פאחם. בעקבות זאת הגישה הפרקליטות (מחוז חיפה) את הצהרת התובע לבית משפט בחדרה: מהחקירה עולה כי הוא הצית שלושה מוקדי שריפה בשכונת א-דאהר בעיר ביום שישי האחרון.

אחמד יונס, עורך דינו של החשוד
אחמד יונס, עורך דינו של החשוד | צילום:

בימים הקרובים תגיש הפרקליטות כתב אישום נגד מחאג'נר בגין עבירות הצתה: לשחדו לא מיוחסת בשלב זה עבירה של הצתה ממניע גזעני.

"אני לא יודע להסביר את המעשים", אמר עורך דינו אחמד יונס. "אין לו עבר פלילי והוא אינו משתייך לשום ארגון", אמר והוסיף שהסיפור נפל עליו כרעם ביום בהיר מכיוון שמחאג'נר מאורס. "נגיב במשפט כמו שצריך", הדגיש.