חבר הכנסת לשעבר אמנון כהן, ארכיון (צילום: Hadas Parush/Flash90)
ח"כ אמנון כהן, ארכיון | צילום: Hadas Parush/Flash90

הח"כ החשוד בקבלת שוחד מיני שוחרר למעצר בית: בית משפט השלום בראשון לציון שחרר היום (ראשון) למעצר בית את הח"כ לשעבר אמנון כהן, החשוד שקיבל שוחד מיני בתמורה לקידום ענייניו של איש עסקים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בצאתו מבית המשפט דחה כהן את החשדות נגדו ואמר לכלי התקשורת: "הכל יהיה בסדר, האמת תצא לאור. אני סומך על החוקרים ועל המשטרה שיעשו את העבודה שלהם נאמנה. אני נקי ולא עשיתי שום דבר רע. יש כמה נוכלים שמנסים להפיל אותי‎".

כהן נחקר באזהרה בחשד שקיבל שוחד מאיש עסקים, בין היתר באמצעות הטבות בעלות אופי מיני, בתמורה לקידום עניינים הנוגעים לתחום עיסוקו של האיש. הפרשה, במסגרתה נעצר כהן, נחשפה בתכנית "עובדה" עם אילנה דיין. החשד נגדו ממוקד בפרט שפורסם בתחקיר "עובדה" לפיו השוחד המדובר הוא שוחד מיני: איש העסקים שבמרכז הפרשה שלח לכהן אישה עמה הוא קיים יחסי מין - והוא בתמורה, קידם את האינטרסים שלו.

החשד: עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים

המשטרה הצליחה ליצור קשר עם אותה אישה - שאינה תושבת ישראל ומתגוררת בבלארוס - ולהביאה לארץ לצורך החקירה. כאמור מעצרו של כהן לאחר שנערך עימות בין כהן לאישה. בתום הדיון שנערך בבית המשפט, השופט קבע שקיימים פערים גדולים בין המידע שנאסף בחקירה לבין גרסתו של כהן.

מהמשטרה נמסר כי "לאחרונה, הודות למאמצים חקירתיים, אשר התאפשרו בין היתר בעקבות תחקיר "עובדה" והניבו התפתחויות והודות להזדמנות מבצעית שאפשרה התקדמות חקירתית, בוסס באופן משמעותי החשד לביצוע עבירות שוחד ומרמה והפרת אמונים על ידי הח"כ לשעבר והוא עוכב לחקירה באזהרה ובהמשך נעצר".

כהן נחקר על ידי יחידה ארצית של המשטרה, שם הדגישו כי "לאחרונה בוסס באופן משמעותי החשד". החקירה מלווה על ידי פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה), ובהתאם להתפתחויות יוחלט על המשך הטיפול בעניינו.