ל', אבא לילד בן 3 מנתניה, הופתע לגלות לפני שבוע וחצי שהסייעת בגן של הבן שלו מתקשרת אליו באמצע היום. בשיחה הזו היא סיפרה לו שלפני כמה שעות הבחינה בגננת מטיחה את ראשו של בנו בקיר, לאחר שלטענתה כעסה עליו על שהרטיב במכנסיו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הסייעת המבוהלת הודיעה לל' שהיא כבר לא מסוגלת לשתוק יותר, אחרי שהייתה עדה להתנהגות אלימה מצד הגננת מספר רב של פעמים. "שאלתי את הילד על המקרה והוא סיפר לי שהגננת הכאיבה לו בראש", סיפר האב לחדשות 2 Online. "נפל לי מסך שחור מול העיניים".

בהקלטה מספרת הסייעת לאב המודאג על הדברים שראתה, לטענתה, ושהיא לא מסוגלת לשתוק בגללם. "אני לא יכולה לראות דברים כאלה, כל הגוף שלי רעד", אמרה לו בשיחה. "עד הפגיעה בילדים, אני לא מסכימה בשום פנים ואופן. יש לה (הגננת, א.מ) קריזות. משכה לו, דפקה לו את הראש, חשבה שאנחנו לא רואות".

"הלב שלי התכווץ מהמראה"

בנוסף, הסייעת טענה כי הגננת הייתה מודעת לפגיעה בילד. "הילד בכה, אמר לה כואב לי הראש ואחר כך סיפר גם שהגננת נתנה לו מכה בראש עם הקיר", היא סיפרה, והוסיפה שהילד רצה ללכת הביתה, לא שיחק וכל היום ישן ולא הסכים להתקרב לגננת. "הלב שלי התכווץ רק מלראות את המחזה הזה".

האב המזועזע אמר אחרי שקיבל את השיחה הקשה מהסייעת כי "אתה מסרב להאמין שאותה אחת שאמונה לטפח, לשמור ולהעניק אהבה, לא רק שלא עשתה זאת, אלא הוסיפה ופגעה באלימות פיזית בדבר שיקר לך מכל, חסר ישע, תמים, שלא מסוגל לעמוד מולה. הילד הקטן שלך".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "הילד טופל בידי גורמים מקצועיים, לרבות פסיכולוגית הגן, ולבקשת ההורים הועבר לגן אחר. לאחר היוודע המקרה, הגננת הוצאה מהגן עד לגמר חקירת המשטרה. המשרד יפעל בהתאם למסקנות".

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "אנו רואים בחומרה כל מקרה של אלימות ושמים לנגד עינינו את טובתם וביטחונם של הילדים. במקרה המדובר, הסייעת התנהלה על פי הנהלים הנדרשים והגישה תלונה במשטרה. המקרה נמצא בבדיקת המשטרה וכן בטיפול כל הגורמים המקצועיים הרלוונטיים, לרבות משרד החינוך שמעסיק את הגננות. לעת עתה הגננת מורחקת מהגן. אנו נפעל בהתאם להנחיות המשטרה ומשרד החינוך. כמו כן, נבהיר כי נענינו לבקשת ההורים והילד הועבר לגן אחר. הטיפול במקרה מלווה בכל הגורמים הטיפוליים מאגף השירות הפסיכולוגי בשיתוף האגף לגיל הרך".

 

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il