אילוסטרציה (צילום: דובר צה"ל)
ארב לאישה ודקר אותה. אילוסטרציה | צילום: דובר צה"ל

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה בתחילת השבוע לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד חווצה קורדזה, בן 53 מבת ים, בגין חבלה בכוונה מחמירה, איומים, החזקת סכין ותקיפה. על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד דליה וייסברג, בחודש פברואר 2016 עלתה המתלוננת לישראל מגיאורגיה יחד עם בעלה ואחיה, ושלושתם התגוררו בדירה בבת ים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

קורדזה, שהיה לו בעבר קשר עם המתלוננת, לא השלים עם עזיבתה של בת זוגו לשעבר את גיאורגיה ובספטמבר 2016 הגיע לישראל, השתכן סמוך למקום מגוריה בבת ים, ונהג להמתין לה בקרבת דירתה ובספסלים הסמוכים לבניין בו התגוררה.

באוקטובר 2016, פגש קורדזה ברחוב בבת דודתה של המתלוננת. בפגישה אמר לה כי למתלוננת "יש חוב כלפיו, והיא צריכה להחזירו", וכן איים עליה שאם המתלוננת לא תדבר איתו, יפגע במשפחתה.

ב- 4.11.16, סמוך לשעה 18:00, הגיע קורדזה לחנות מכולת הנמצאת כ-200 מטרים ממקום מגוריה של המתלוננת. באותה עת שהה אחיה במכולת ושאל את קורדזה מדוע הוא נמצא שם. קורדזה ענה לו "זה עניין שלי, אני יודע למה אני מסתובב פה", וכן איים עליו באומרו "אני צריך להרוג אתכם, את כולכם, להשמיד אתכם". כששאל אותו אחיה לפשר דבריו, שלף קורדזה סכין והחל לרדוף אחריו. בהמשך, הגיע קורדזה לבניין בו גרה המתלוננת וצעק "תרדי למטה, אני ארצח אותך ואת אחיך". בתגובה לכך הזמינה המתלוננת משטרה.

כשהגיעה הניידת, השוטרים החלו בסקירה רגלית אחר קורדזה. בעוד המתלוננת ובעלה ממתינים בכניסה לבניין, הגיח קורדזה מחצר הבניין וצעק לעברה "זונה בת זונה" ולבעלה צעק כי "אשתך חייבת לי 20 אלף שקל". לאחר מכן, אחז קורדזה בידו של בעלה ומשך אותו בכוח לחצר, שם תקף אותו בעוד המתלוננת מנסה לשחררו.

באותו זמן, חזר אחיה של המתלוננת לבניין וראה כי קורדזה הניף סכין לכיוונה ואז ניסה להרחיקה. למרות ניסיון האח, התקרב קורדזה אל המתלוננת ודקר אותה בבטנה. לאחר מכן נמלט מהמקום. בעקבות הדקירה, המתלוננת פונתה לבית החולים "וולפסון" בחולון וכתוצאה מהדקירה נגרמה לה פגיעה חמורה בבטנה.

עו"ד יעל פינקלמן ניסן מטעם הסניגוריה הציבורית מסרה בתגובה: "הגנה תלמד את חומר החקירה בתיק ונגיב בבית המשפט לאחר לימוד החומר."‎