המתלוננת נגד אלון קסטיאל מדברת: אחרי שהחליטה לגשת לתחנת המשטרה ולהגיש תלונה נגד איש הנדל"ן בגין אונס, מספרת א', בשנות ה-20 לחייה, את סיפורה הקשה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

"זה היה לפני כמעט שלוש שנים, הכרתי את אלון מהתקשורת, מרכילויות, מהפייסבוק, הוא היה אושיה די מוכרת בסצנה התל אביבית", סיפרה. "הוא פנה אלי בלי שהכיר אותי, התחלנו לפטפט והוא מיד התחיל איתי וזרק לי מחמאות מוזרות. תוך כמה משפטים הוא הזמין אותי לקפה, סירבתי, אך הוא שכנע אותי שאפגוש אותו ושנלך למסיבה".

"הוא בא לאסוף אותי אחר הצהריים ולקח אותי למקום אחר ממה שדיברנו עליו, היו שם הרבה ידוענים, הרגשתי מובכת", המשיכה. "הוא התחיל לקנות לי משקאות, היה מאוד נדיב. המשכנו למקום אחר, והתחלתי להרגיש ערפול ולא של אלכוהול. אני אדם שתמיד בשליטה מוחלטת, ומצאתי את עצמי מעורפלת ועם בלקאאוטים. ואז הוא נישק אותי. שיתפתי פעולה, לא הייתי במצב להתנגד".

"לא זוכרת שהגעתי אליו הביתה"

במקום האחרון אליו הגיעה הצעירה עם קסטיאל, לטענתה, היו גם כמה מחבריה. "החברים שלי טענו שאני מתנהגת מוזר, ושם הערפול נהיה עוד יותר חזק. להערכתי שתיתי שם עוד קצת, לא יותר מדי, ונקלעתי לסיטואציה של בכי".

משם המשיכו השניים לדירתו של קסטיאל, לטענתה. "אני לא זוכרת איך הגענו, שם יש לי את הבלקאאוט הכי גדול, שאני לא יודעת כמה זמן הוא נמשך, אולי אפילו איבדתי הכרה", סיפרה עוד. "לא זוכרת שהגעתי אליו הביתה, לא זוכרת שעליתי, שנכנסתי בדלת, בטח לא שהתפשטתי או שעשיתי איתו שום דבר מיני".

בשלב הזה, תיארה, חזרה א' להכרה חלקית. "פתאום אני מתעוררת, כמו שמתעוררים מחלום בלהות מאוד קשה, בבהלה, כאילו פתאום פוקחת עיניים ומבינה באיזו סיטואציה אני נמצאת, שאני לא יודעת איך הגעתי אליה", תיארה את גרסתה. "אני קולטת שאני בוכה עם דמעות, אבל מעבר לזה, ככל שההבנה מחלחלת לי אני לא מצליחה להגיב, להתנגד, להוציא מילה. הערפול הוא אדיר. אני מוצאת עצמי במצב שהוא עושה מה שהוא עושה, בכלל לא רואה או מתחשב בזה שיש שם מישהי. לא יכולתי לזוז וזה כואב לי ואני בוכה, אבל לא הצלחתי להוציא מילה".

כשהצליחה להביא את עצמה בשעות הבוקר לביתה, תיארה, היא התקשרה מיד לחברה. "אמרתי לה שאני חושבת שהוא ערפל אותי במכוון, לא יודעת איך, לא משהו שאי פעם חוויתי, אבל זה לא אלכוהול", הסבירה. "כמה חודשים אחרי כן הייתי בטראומה קשה. לא רציתי להיפגש עם גברים או אינטראקציות מיניות. שיתפתי אנשים, אבל לא יכולתי להאמין שהוא עשה לי את מה שחשבתי שהוא עשה. כי על פניו הוא אדם נורא נחמד, אינטליגנטי, איש שיחה, כיפי, אמור להיות כיף להסתובב איתו. אבל כששני אנשים מבוגרים יוצאים ושותים כמה דרינקים זה לא דבר שנותן אישור להגיע למיטה בלי הסכמה ובלי שאני יכולה להתנגד".

"נראה שמדובר כאן במגה פיגוע מגדרי"

עכשיו, אחרי שהגישה תלונה במשטרה, היא אומרת כי "באופן מפתיע קיבלתי חוקרים שהתחשבו בי ודאגו שארגיש נוח. זה לא נעים בכלל בלשון המעטה, אבל המשטרה היא לא מה שהייתה פעם. אני עברתי חוויה מתקנת, בשביל כל מי שנאנסה ועברה השפלה כזאת".

עו"ד עדי עזוז מארגון "צדק צדק רודפות", שליוותה את הצעירה בהגשת התלונה, אמרה לחדשות 2 Online כי "המתלוננת גילתה אומץ רב בתוך מורכבות גדולה. היא סללה את הדרך לפתיחת חקירה ומקווה שבכך היא תוכל לתת כוח לנשים נוספות שנפגעו ולעודד אותן להגיש תלונה". עזוז הוסיפה כי "מאסנו בתרבות האונס, במחשבה שאפשר להתייחס לנשים ככלי, כחפץ. העדויות שנחשפו מצביעות, לכאורה, על דפוס קשה ואלים. נראה שמדובר כאן במגה פיגוע מגדרי וכל הכסף והכוח בעולם לא יטשטשו את הזוועה".

"רצחו אותי, לקחו לי את החיים"

משטרת מחוז תל אביב פתחה בחקירה נגד יזם הנדל"ן. א' הגישה את התלונה אמש, ואף המליצה לנשים נוספות שטענו כי הותקפו על ידי קסטיאל להתלונן נגדו. על פי הדיווח ב"מקום הכי חם בגיהנום", המתלוננת ציינה כי במשטרה הכינו אותה לאפשרות שתיאלץ להתעמת עם קסטיאל, אך הביעה תקווה כי על אף הקושי שבדבר, תזכה בתמיכה מקרוביה.

אתמול הגיב קסטיאל לראשונה לטענות שהועלו נגדו בשיחה עם "תכנית חיסכון" ואמר: "רצחו אותי, לקחו לי את החיים. האמת תצא לאור". היום הוא אמר כי "לא היו דברים מעולם. זוהי עלילה קשה ולא נכונה".