ארכיון
ארכיון | צילום:

הותר לפרסום: שוטר מג"ב נעצר בחשד לרצח אדם ברחוב סירקין בתל אביב לפני כחודש. היום (שלישי) הוארך שוב מעצרו והותרו לפרסום חלק מפרטי התיק.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

החשוד הוא מולה אדלואו, בן 26, ששירת כשוטר מג"ב במהלך שירותו הסדיר. הנרצח הוא יואב קורי, איש עסקים בשנות ה-60 לחייו. החשוד לא הכחיש כי היה בקשר רומנטי עם הקורבן, אך הכחיש את הריגתו. החקירה העלתה כי מלבד היחסים בין השניים, ככל הנראה התגלע בין השניים גם סכסוך כספי.

"מדובר בצעיר ללא עבר פלילי ששירת כלוחם במג"ב", אמר עורך הדין אייל שמחוני שמייצג את אדולאו מטעם הסניגוריה הציבורית. "הצעיר מכחיש את כל החשדות שהועלו כנגדו. צר לנו שמשטרת ישראל פועלת לפרסום נטיותיו המיניות של החשוד כשברור שפרסום זה אינו מקדם את החקירה וכל מטרתו לשבור את רוחו של החשוד. כבר בשלב זה עולה הרושם שהחשדות נגד הצעיר הן נסיבתיות בלבד".

איך יפסקו השופטים?
מעצרו של החשוד הוארך | צילום: ariadna de raadt, Shutterstock

הפרשה החלה כאשר נמצאה גופת גבר בדירה ברחוב סירקין בעיר, ב-8 באוקטובר האחרון. המשטרה פתחה בחקירה וביקשה צו איסור פרסום, שהוסר היום על ידי בית משפט השלום בתל אביב. החשוד נעצר לפני כשבוע ומעצרו הוארך היום בשישה ימים.

המדינה ביקשה מהשופטת חיותה כוחן לפרסם את זהותו "על מנת לקבל פרטים" מנפגעים נוספים, אם ישנם. עו"ד אייל שמחוני, המייצג את מולה מטעם הסנגוריה הציבורית, השיב: "לדעתי כל החקירה היא הפעלת לחץ כדי שהראיות הנסיבתיות יהפכו להודאה".

נציג המשטרה אמר לשופטת: "החשוד מוסר גרסה ואנו רוצים לאמת אותה – זה לא עניין של אליבי. אין ראיות ישירות, רק נסיבתיות". השופטת קבעה לבסוף: "קיים חשד סביר כנגד החשוד לביצוע העבירות המיוחסות לו. קיימת תשתית ראייתית המבססת חשד סביר ומתקיימת עילה למעצרו".