הסרטון של אורן חזן (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות)
זומן לשימוע. חזן | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות

ממשיך להסתבך: הפרקליטות הודיעה היום (שלישי) לח"כ אורן חזן כי היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, שוקל להעמידו לדין בכפוף לשימוע. הפרשה בגינה עשוי חזן לעמוד לדין היא תקיפת מנכ"ל עיריית אריאל לפני כשנתיים, עוד לפני שהחל לכהן כחבר כנסת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הודיעה לחזן כי פרקליט המדינה שי ניצן המליץ להעמיד אותו לדין בעבירות של תקיפת עובד ציבור, העלבת עובד ציבור וכן התנהגות פסולה במקום ציבורי.

באוקטובר 2014, לאחר שנודע לחזן על עיקול שהטילה עיריית אריאל על חשבון הבנק של אמו נוכח קיומו של חוב, הוא הגיע למשרדי העירייה ופקד משרדים שונים במטרה להבין מי הורה על הטלת העיקול - כך לפי בהודעת הפרקליטות. 

"בהמשך צעק וגידף חזן את מנכ"ל העירייה, נצמד אליו ודחף אותו בחוזקה עד אשר המנכ"ל הוטח במעקה. כמו כן חזן גידף את ראש העיר, סירב לעזוב את לשכתו ואמר לו כי יטפל בו וכי ידאג שלא יישאר בתפקידו", נכתב בהודעה על השימוע. בפרקליטות הדגישו כי  חזן הוזמן להשמיע את טענותיו בפני היועץ המשפטי לממשלה, לפני שיוחלט סופית על הגשת כתב אישום.

"ההחלטה מעלה סימני שאלה כבדים" (צילום: יהונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
היועץ המשפטי מנדלבליט | צילום: יהונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

תיק החשד להטרדות מיניות נסגר

מנדלבליט הוסיף כי "לאחר שבחנתי את ממצאי בדיקת המשטרה בעניין הטענות שהועלו בתקשורת על הטרדות מיניות מצד ח"כ חזן, לפני שהחל לכהן כחבר כנסת ובעת שניהל בר בתל אביב, החלטתי לאמץ את עמדת ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרת ישראל ואת המלצת פרקליט המדינה ולסיים את הבדיקה בעניין מבלי לפתוח בחקירה פלילית".

מהפרקליטות נמסר כי במסגרת הבדיקה שנערכה בעניין זה, תושאלו, בין היתר, עובדים ועובדות לשעבר בבר, לרבות עובדות שעלה כי הן אלה שהשתתפו בכתבה ששודרה בתקשורת. שתיים מן הנשים שהמשטרה פנתה אליהן סירבו לשתף פעולה ואף אחד מהעדים הנוספים שתושאלו לא ידע לספר על אירוע מסוים של הטרדה מינית, לא כלפיו ולא שהיה עד לו. בנסיבות אלה, בשל העדר תשתית המקימה חשד סביר לביצוען של עבירות פליליות, הוחלט שאין מקום לפתוח בחקירה ביחס לטענות אלה. הפרשה נחקרה על ידי המשטרה.