אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לידיעה
ארכיון | צילום: באדיבות ONE

המשטרה עצרה הלילה (שבת) שני חשודים במעורבות בתקיפתם של אוהדי הפועל ת"א אמש בשכונת פלורנטין בעיר. השניים יובאו הבוקר בפני שופט לדיון בהארכת מעצרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת חקירת האירוע הצליחו חוקרי המשטרה להתחקות אחר שני צעירים; בן 19 מהרצליה ובן 27 מנתניה, בחשד שתקפו בפטיש את שני האוהדים עת ששבו ממשחק הקבוצה בכפר סבא ופצעו אחד מהם קשה. על פי ההערכות, שני התוקפים הם אוהדים של קבוצה יריבה, וכי האירוע היה מתוכנן כחלק ממארב שביצעו. אחד האוהדים נפצע קשה מאוד ופונה לבית החולים איכילוב, שם עבר במהלך הלילה ניתוח מורכב בראשו.

שני החשודים במעשה יובאו הבוקר להארכת מעצרם בבית משפט השלום בת"א, כשבמקביל צפויים להתבצע מעצרים נוספים במסגרת החקירה.

בעקבות האירוע הודיעה קבוצת הפועל ת"א על ביטול האימון שתוכנן להבוקר. עם הגעת השחקנים למתחם האימונים נערכה שיחה שבה עודכנו בפרטי האירוע ובמצבו של האוהד שנפצע קשה. "הגענו לבית החולים כדי להיות עם משפחתו של האוהד שהותקף רק בגלל שהוא אוהד של הפועל ת"א", מסר קשר הקבוצה, שגיב יחזקאל. "מה שקרה אתמול זה אירוע חמור ביותר שאסור שיקרה בכדורגל ובכלל. כולנו בהלם, ומה שחשוב כעת זה שהוא ייצא מסכנת החיים שבה הוא נמצא".

בעמותת "האדומים" הביעו זעזוע עמוק מהתקיפה האלימה וקראו לשרת התרבות והספורט לפעול יחד עם המשטרה כדי למגר את תופעת האלימות בספורט. "על גורמי האכיפה לפעול כדי להבטיח את שלומם של אוהדי כדורגל המגיעים לאצטדיונים, לפני, במהלך ואחרי המשחקים – כמו בכל מדינה מתוקנת בעולם", אמרו במועדון. "לא מדובר באירוע הראשון או השני שבו מותקפים אוהדי הפועל ת״א, וברור לנו כי ההסתה המכוערת כנגד הפועל ת״א ואוהדיה היא זו שהביאה אוהדי קבוצה אחרת לבצע מעשה מטורף שכזה. העמותה קוראת להפסקה מיידית של האלימות סביב הכדורגל ונושאת תפילות לשלומם והחלמתם של האוהדים שנפצעו בפיגוע".

גם בהתאחדות לכדורגל הגיבו בחריפות לאירוע. ״ההתאחדות לכדורגל מגנה בכל פה את התקיפה העבריינית האלימה והקשה של אוהד הפועל ת״א אמש", נכתב בהודעה שפורסמה מטעמה. "ההתאחדות תעשה ככל יכולתה, ותוך שיתוף פעולה מלא עם גורמי האכיפה ורשויות החוק, כדי למגר את נגע האלימות שמאיים על הכדורגל הישראלי והחברה הישראלית. אנו קוראים לכל אוהבי המשחק לכבד את החוקים, להימנע מכל אקט אלים ולהקפיד על ערבות הדדית שתבטיח את שלום כל האוהדים. אין שום סיבה בעולם לכך שאוהד כדורגל לא יחזור בריא ושלם לביתו בסיום משחק של קבוצתו האהובה״.