חגי עמיר. ארכיון | צילום: פלאש 90

אחיו של רוצח ראש הממשלה נעצר: המשטרה עיכבה לחקירה היום (שלישי) את חגי עמיר, אחיו של יגאל עמיר, רוצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל. החקירה, שנערכת יממה לאחר שצוין יום הזיכרון ה-20 לרצח רבין, היא בעקבות פוסט שכתב בפייסבוק על נשיא המדינה, ראובן ריבלין, בעקבות התבטאותו לפיה לא יחון לעולם את יגאל עמיר. לאחר החקירה, הוחלט לעצור את עמיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עמיר נחקר במשך כשעתיים בתחנת מרחב ירקון והוחלט להשאירו הלילה במעצר. מחר הוא יובא לדיון בבית המשפט - שם יוחלט האם להאריך את מעצרו.

הבוקר כתב עמיר בעמוד הפייסבוק שלו: "ריבלין הוא פוליטיקאי חנפן. לא הוא קובע אם אחי ישתחרר או לא - רק הקב"ה קובע כפי שהוא קבע שרבין יתפגר. למרות שריבלין וחבריו לא ממש הסכימו - הוא קבע שריבלין יהיה נשיא ויגיע הזמן שהוא יקבע שריבלין יחד עם המדינה הציונית צריכים לחלוף מהעולם - כפי שסדום חלפה בשל הפשעים שהם ביצעו במסגרת החוק נגד בני עמם. היום הזה כבר לא רחוק".

הפוסט של חגי עמיר נגד ריבלין
הפוסט של עמיר שהוביל למעצר | צילום: צילום מסך

בעקבות הדברים, כאמור, עוכב היום עמיר לחקירה במרחב ירקון של המשטרה - ולאחר מכן הוחלט לעצור אותו. לפני 3 וחצי שנים שוחרר עמיר ממאסר ממושך בן 16 שנים - לאחר שהואשם שסייע לאחיו יגאל בתכנון ובהכנת ההתנקשות ברבין. הוא הורשע בקשירת קשר לביצוע פשע, אחזקת נשק ואף איומים על חייו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון.

"זו רדיפה של הממסד כלפי חגי", מסר אחיו של עמיר, אמיתי, בשיחה עם חדשות 2 Online. "לא מספיק שהשאירו אותו בכלא 17 שנה על שום דבר - הם ממשיכים לרדוף אותו. הוא בסך הכל התבטא בפייסבוק ולא קרא לשום דבר. הוא בסך הכל כתב שהקב"ה יקבע מתי כל אחד צריך ללכת. אין פה שום עילה למעצר, אין פה הסתה לאלימות. בגלל שאחי יושב על מעשה שכזה (רצח רבין) אסור לו להתבטא בשום נושא?".

עורך דינו של עמיר, ארי שמאי, מסר בתגובה: "צר לי שדווקא בימים אלו מתכחשת משטרת ישראל למורשת הדמוקרטית של ראש ממשלתנו מנחם בגין ז"ל ונשיאנו רובי ריבלין יבדל"א, כאשר היא עוצרת אדם בשל הגיגים תיאולוגים שאין בהם בדל של עבירה פלילית".

בהכנת הידיעה השתתפו גלעד שלמור ומיכל פעילן