אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

המחלקה לחקירת שוטרים (מח"ש) חוקרת חשד שלפיו ארבעה צעירים - בהם שני שוטרי מג"ב, חייל ואזרח, ביצעו יחד עבירות מין בחיילת. החקירה החלה לאחר שסרטון המתעד את המעשים הופץ ברשת, ייתכן אף שבידי המעורבים בעצמם. במקביל, הורה מפקד מג"ב על שפיטת הלוחמים, ענישתם והדחתם משירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בסרטון שהופץ ברשתות החברתיות, נראים הצעירים כבני ה-19 מקיימים יחסי מין עם הצעירה בזה אחר זה כשהם חובשים כומתות של משמר הגבול. לאורך הקטע נשמעת הצעירה כשהיא אומרת להם מספר פעמים "אני לא רוצה" מבלי שהיא יכולה להתנגד למעשים.

למרות שחזרה על בקשתה שלא יצלמו אותה, תיעדו החשודים את האקט המיני תוך שהם חושפים את זהותה של החיילת. תיעוד זה כאמור הוביל בסופו של דבר גם לפתיחת החקירה בפרשה ולמעצרם של המעורבים.

בהמשך הסרטון שצולם בביתו של אחד מהם נשמעים החייל והשוטרים צוחקים עם הצעירה וגם עליה, ואף מקללים אותה במהלך האקט ומעודדים אחד את השני לביצוע עבירות המין לכאורה. "תראו מה קורה בבית של ע', אנחנו אוהבים לעשות מה שקורה בבית של ע'", אמר אחד הצעירים למצלמה בסרטון.

במח"ש הסבירו כי הסרטון מעלה חשד לפלילים גם בתחום עבירות המין וגם בחשד לצילום והפצת הסרטון המתעד את המעשה, בלא ידיעתה והסכמתה של המצולמת - הפצה האסורה על פי החוק. החשודים זומנו לחקירה ויוחסה להם גם עבירה של הפרת אמונים, ולאחר שנחקרו שלשום (שלישי) באזהרה הם שוחררו בתנאים מגבילים. כמו כן נגבתה עדותה של הצעירה, ובמהלך החקירה נבדק האם היא הייתה בהשפעת אלכוהול והאם המעשים בוצעו בהסכמה.

ממשמר הגבול נמסר בתגובה: "החיל רואה בחומרה, מוקיע ומגנה בתוקף התנהגות שאינה הולמת את הלוחמים המשרתים בו. כל חריגה תטופל במלוא חומרת הדין והמעורבים בו יסיימו את שירותם בחיל לאלתר".

מדובר צה"ל נמסר כי "המקרה מוכר בצבא".