רגעי חרדה להורים, בית הספר נכנס לכוננות בעקבות ניסיון החיסול: הפיצוץ במכוניתו של עבריין מוכר בראשון לציון עורר בהלה בבית הספר "חתני פרס נובל", הנמצא ברחוב הסמוך. בתחילה חששו - הצוות והורי הילדים כאחד - כי מדובר בפיגוע או אפילו בירי רקטות, אך במהרה גילו כי מדובר בניסיון רצח על רקע פלילי - בו למרבה המזל לא נפגעו הילדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שלושה נפגעים פונו במצב קשה ובינוני לבתי החולים: אחד מהפצועים וככל הנראה היעד לניסיון החיסול הוא העבריין ברוך בוקל, שלפני כמה חודשים שרד ניסיון חיסול שבו נפצע אדם אחר. בפיצוץ נפצעו גם האחים גבי וברוך פלאח.

זמן קצר לאחר הפיצוץ העז החל צוות בית הספר לחזור לשגרה - בזמן שהורים מודאגים הגיעו על מנת לאסוף את ילדיהם ולוודא שלא נפגעו. שרון סבג, אב לילדה הלומדת בבית הספר, סיפר לחדשות 2 Online על רגעי החרדה: "מדאגה הגעתי לבית הספר קצת לפני הזמן כדי להוציא את הילדה. לפי הרעש הבנו שזה מהאזור הסמוך לבית הספר, קיווינו שזה לא מבית הספר עצמו וברוך השם הכל בסדר".

גם כרמית מטמון, המתגוררת בשכונה, שמעה את הפיצוץ שאירע בסמוך לבניין בו היא מתגוררת ורצה לבית הספר :"נבהלתי ומאוד דאגתי, ראיתי שזה מתחת לבניין, אז רצתי מהר לראות שהילדים בסדר. היה כתוב באינטרנט שזה לא פיגוע ולא בבית הספר, אז הורדנו הילוך ונרגענו קצת. המחנכת ומנהלת הובילו למצב רגיעה, העיקר שהכל בסדר ונקווה לבשורות טובות".

צילום ארכיון (צילום: עד ראייה)
הרכב לאחר הפיצוץ | צילום: עד ראייה

"רציתי לראות שאין מכונית תופת בתוך בית הספר"

שושי זנזורי, אם למספר ילדים הלומדים בבית הספר, שחזרה את הרגעים המותחים: "היה פיצוץ מאוד חזק, חשבנו שזה טיל. רצנו לחלון וראינו מכונית עולה באש, ובן אדם לצערי בלי רגליים שותת דם. כמה שניות אחר כך היה פיצוץ חזק נוסף והמכונית עלתה באש, ואני רצתי לבית הספר כדי לראות שהילדים בסדר".

"היו הרבה רגעי חרדה אצלי, אבל הילדים היו רגועים בהחלט ולא ידעו מה קורה - אני מאמינה שהרגיעו אותם", הוסיפה."אני רק רציתי לראות שלא נמצאת מכונית תופת בתוך בית הספר. זה מאוד מפחיד ומבאס שבשכונה שלי יש מכונית תופת של עבריינים, הילדים היו יכולים להיות שם ויש משמרות בטיחות שם. זה מאוד מפחיד, הילדים שלי מסתובבים שם והולכים לקאנטרי".

כוחות משטרה גדולים שהגיעו למקום סגרו את הזירה, בפינת הרחובות מעגל השלום ושמעון פרס, וביצעו פעולות חקירה ראשוניות. "מהבדיקה בשטח עולה כי מטען חבלה הוצמד לרכב שהתפוצץ. כתוצאה מהפיצוץ נפצעו שלושה בני אדם בדרגות פציעה שונות. הרקע לאירוע הוא פלילי", נמסר מהמשטרה.

לאחר טיפול רפואי ראשוני בזירה, שני פצועים פונו לבית החולים אסף הרופא ופצוע נוסף לבית החולים תל השומר - כולם במצב קשה. ממד"א נמסר כי מצבו של אחד הפצועים, צעיר כבן 24, מוגדר קשה מאוד עם חבלות קשות בגפיים. אדם נוסף כבן 32 פונה עם חבלות בגפיו וגבר שלישי בן 25 פונה במצב בינוני עם חבלת בטן.