אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
פצע את עצמו משום שאיחר. ארכיון | צילום: חדשות 2

חייל צה"ל שהגיע אתמול (שני) לבית הדין הצבאי ביפו נעצר, זאת לאחר שעל פי החשד בדה שערבי דקר אותו, כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החשד, החייל איחר לדיון ונלחץ שיישפט בשל כך, ולכן לקח סכין שהייתה בידו וחתך את עצמו. כשהגיע לבית דין, שאלו אותו השוטרים במקום האם הוא נדקר בידי בן מיעוטים זאת לאחר שראו שהוא מדמם, והחייל אישר. בשל כך, הוקפצו למקום כוחות משטרה וצבא רבים שהחלו לתחקר את האירוע.

לאחר תחקור קצר של משטרת ישראל, התברר כי החייל בדה את הסיפור והוא הועבר לטיפול המשטרה הצבאית, שם הוא נחקר אמש. הערב הוארך בשבוע מעצרו בבית הדין הצבאי בצפון, בחשד לזריעת בהלה והחזקת סכין. "מדובר באירוע חמור, יש לטפל בחייל במלוא חומרת הדין כי הוא הזעיק כוחות ומשאבים בימים מתוחים אלה", מסר גורם צבאי.

עו"ד יובל קגן (צילום: איתי גולן)
עו"ד יובל קגן | צילום: איתי גולן

סנגורו של החייל, עו"ד רס"ן במילואים יובל קגן, שייצג אותו מטעם הסנגוריה הצבאית, אמר בתגובה: "מדובר באירוע שקרה דקות בודדות, והתפתח מעבר לכל כוונה שהייתה מצדו של החייל. לא נגרם נזק ממשי כתוצאה ממנו לאחר שהחייל חזר בו מהדברים כבר במקום. השוטרים שהיו במקום מנעו מהחייל זכויות בסיסיות כמו אפשרות להיוועץ עם עורך דינו. אנחנו בטוחים שהדברים יקבלו ביטוי מלא בהמשך ההליכים כנגדו".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

עמוד הפייסבוק של מתן חצרוני