הפטום זרהום, קורבן הלינץ' בבאר שבע (צילום: Meir Even Haim/Flash90, חדשות)
הפטום זרהום | צילום: Meir Even Haim/Flash90, חדשות

פרסום ראשון: המשטרה עצרה ארבעה חשודים - בהם קצין וסוהר בשירות בתי הסוהר - במעורבות בלינץ' באזרח האריתריאי הפטום זרהום במהלך הפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע. הסעיף שמיוחס להם: תקיפה בנסיבות מחמירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הארבעה יובאו מחר (חמישי) לדיון בהארכת מעצרם בבית המשפט והמשטרה תבקש לשחרר אותם בתנאים מגבילים. פרקליטם של שני אנשי שירות בתי הסוהר, עורך הדין עידו פורת, יצא נגד מעצרם. "מאחר ונתיחת גופתו של העובד הזר קבעה שמותו נגרם מהירי ולא מפגיעות האזרחים - הרי שמדובר במהלך מיותר", אמר.

הלינץ' (צילום: עד ראייה)
הלינץ' | צילום: עד ראייה״מדובר בבחור צעיר מרקע משפחתי מורכב, שלמד במסגרות מיוחדות וסבל כל חייו מקשיים רבים", אמר עו״ד משה סרוגוביץ מהסניגוריה הציבורית מחוז דרום, שמייצג את אחד החשודים בלינץ'. "מדובר באירוע קשה ומורכב שהצעיר נקלע אליו באקראי. אנו נמצאים בשלבים ראשונים של החקירה וטרם התבררה מידת מעורבותו באירוע״.

על פי החשד, באירוע לקחו חלק גם שניים או שלושה חיילי צה"ל. החקירה נגדם מתנהלת בשיתוף של המשטרה הצבאית החוקרת. ביום א' הקרוב מתכוון היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לקיים דיון בממצאי החקירה ובהמשך הטיפול בנושא.

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה על הפרסום כי "נציב בתי הסוהר מגנה את ההתנהגות הבוטה שבה היו מעורבים על-פי החשד גם סוהרים. האלימות נוגדת את ערכי הארגון ועל כן בהתאם לתוצאות החקירה נפעל על מנת להוקיע את המשתתפים באירוע ולמצות עמם את הדין גם במישור המנהלי".

עו"ד עידו פורת (צילום: חדשות 2)
עו"ד עידו פורת | צילום: חדשות 2

הכלי העיקרי ששימש את המשטרה להתחקות אחר זהות החשודים הוא סרטוני מצלמות האבטחה שהנציחו את האירוע הקשה. עם היוודע תוצאות הנתיחה שלאחר המוות, שפורסמו לראשונה בחדשות 2 Online, לפיה מה שגרם למוות הוא הירי - הגיעו המעצרים.