דוברות המשטרה (צילום: דוברות המשטרה)
הסמים שנתפסו בפשיטת המשטרה | צילום: דוברות המשטרה

נחשפה רשת לסחר בסמים בקרב חיילים ונערים מאזור השפלה: 22 חשודים נעצרו על ידי צוות חקירה מיוחד במרחב שפלה במשטרה, בעקבות חקירה סמויה. במשטרה הדגישו כי חברי הרשת חשודים בסחר בסמים קשים גם בתוך בסיסי צה"ל וגם באמצעות רשת האינטרנט לנערים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם סיום החקירה הסמויה שנמשכה מספר חודשים, נערך מבצע מעצרים במהלכו הועברו לחקירה 22 חשודים, שעל פי ההערכות היו חברים ברשת לסחר בסמים. על פי המידע המודיעיני שנאסף על ידי צוות החקירה בראשות החוקר רס"ר שי פלס , הרשת ביצעה מאות עסקאות סחר בסמים לאורך תקופה ארוכה ובכמויות גדולות - בשווי כולל של מאות אלפי שקלים.

במשטרה הדגישו את פעילות הרשת כ"מנגנון סחר משומן אשר גרף כספים רבים וגם עסק בהלוואות בשוק האפור". עוד הדגישו החוקרים כי חלק ניכר מהסחר בסם בוצע עם חיילים בבסיסים צבאיים וגם עם קטינים. "משטרת ישראל מרחב שפלה רואים בחומרה רבה את תופעת הסחר בסמים קלים כקשים ומקדישה משאבים רבים ויקרים לחשיפת עבירות אלו מתוך ראייה כי מדובר בעבירות קשות הפוגעות בכל חתך האוכלוסין ומהוות בסיס לקיומן של עבירות נוספות והמשטרה תמשיך לפעול כנגדם ביד קשה לרבות חילוט רכושם", נמסר מהמשטרה.

סמים נתפסו בבתיהם של החשודים (צילום: חטיבת דוברות המשטרה)
סמים נתפסו בבתיהם של החשודים | צילום: חטיבת דוברות המשטרה

כלבי סמים ועסקאות מבוימות

בחקירה היו מעורבים חוקרים מצח"מ מרחב שפלה, תחנת רמלה וימל"מ (היחידה המרכזית לחקירות מיוחדות) בצה"ל. במסגרת החקירה בוימו עסקאות סמים והופעלו כלבי סמים לצד מכשור הנדסאי בבתיהם של החשודים. רוב העצורים הם תושבי באר יעקב, בהם בגירים, חיילים וקטינים מאזור השפלה.

במהלך חיפושים בבתי החשודים נתפסו כמויות גדולות של סמים מסוגים שונים: קוקאין, LSD, MDMA, חשיש, אקסטזי ומריחואנה. בנוסף, נתפסו כלי רכב ורכוש אשר על פי החשד שימשו את אותם סוחרים לצורך מסחר בסם או נרכשו מכספי הסמים. בימים האחרונים הוגשו כתבי אישום ובקשות למעצר עד תום ההליכים נגד חלק מהחשודים. כל כתב אישום מכיל כ-20 אישומים שונים כנגד כל אחד מהחשודים. החקירה לוותה על ידי תביעות שלוחת רמלה, פקד שלי הייאט, פרקליטות מחוז מרכז והפרקליטות הצבאית.