מולנר. חקר - וזוכה
מולנר, ארכיון | צילום: Yossi Zeliger/Flash90

מעצרו של עמיר מולנר, העבריין הבכיר שנעצר במהלך הלילה (שישי) כשנחת בנמל התעופה בן גוריון, הוארך בבית משפט השלום בפתח תקווה עד 6 באוקטובר. הוא חשוד בעבירות מרמה, הלבנת הון ומעורבות בהחזקת אמצעי לחימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מולנר אמר לשופט מנחם מזרחי כי הוא אינו מעוניין בעורך דין שייצג אותו, כי לדבריו "לא מאמין בהליך הזה". לאחר שהוטחו בו החשדות, מולנר אמר: "אני היום צריך להשתחרר, אני עובר רדיפות על ידי היחידה הזאת (להב 433 ע.ע). כל ההאשמות האלה הן עלילה שקרית. ברור לי שבית המשפט שבוי בידיים שלהם ואין לו חופש ודרור להחליט לבד".

תיק החקירה נפתח כבר בשנת 2013 ובסוף השנה הזו הוגשו כתבי אישום נגד מספר מעורבים בפרשה. בלהב 433 המשיכו לחקור את החשדות נגדו גם בעת ששהה בחו"ל.

בשנה שעברה, בעוד מולנר היה בחו"ל חשף כתבנו גיא פלג תיעוד מצלמות אבטחה, שבהן הוא נראה יחד עם כמה מחברי ארגונו כשהם מחזיקים אקדח. מולנר חשש במיוחד מהתיעוד המדובר שסיבך אותו, והביא למעצרו הלילה.

מולנר עזב את הארץ ביום שבו פשטה המשטרה על בניין ועצרה כמה מחייליו, ותפסה גם אמצעי לחימה. מאוחר יותר הוגש כתב אישום נגד חמישה מאנשיו בגין נשיאת נשק ותחמושת, קשירת קשר לביצוע פשע ועבירות נוספות. בשנים האחרונות הצטברו דברים נוספים על שולחנן של יחידות נוספות במשטרה באשר לעניינו של מולנר.