כלא, בית סוהר
ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

הקצין הבכיר בשב"ס שחשוד בהטרדה מינית של קצינה הכפופה לו, הוא גונדר משנה יוסף שהם - מפקד כלא איילון, כך הותר הבוקר (רביעי) לפרסום. שהם נחקר במחלקה לחקירת סוהרים במשטרה במשך שעות, וזאת בעקבות עדותה של הקצינה, שטענה כי התנהלה ביניהם מערכת יחסים רומנטית במשך קרוב לשנה בניגוד לרצונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בהנחייתי החלו הליכי ההשעייה כלפי הקצין וברוח זו אנהג כלפי כל מי שיחרוג מכל התנהלות מקצועית וערכית", אמרה הבוקר נציבת בתי הסוהר, רב גונדר עפרה קלינגר, בכנס מקצועי של שירות בתי הסוהר ואוניברסיטת בר אילן.

"אני מעריכה כי התלונה היא תוצר מיידי של האיגרת אותה שלחתי לכלל הסוהרים ואשר הכריזה על הקמת היחידה לטיפול בתלונות סגל במחלקת הביקורת", היא ציינה. "התלונה האמורה הגיעה יום אחרי הפצת אותה איגרת".

"רבותיי, אני אוודא באופן אישי שבתי הסוהר והיחידות יהוו סביבת עבודה ראוייה ומכבדת לכל אנשי הסגל באשר הם", הבטיחה קלינגר. "זוהי מטרה משותפת וביחד אנחנו מחוייבים לפעול למענה".

פרקליטו של שהם: "מצפים שהוא יוכל לשוב לתפקידו"

לדברי הקצינה שהעידה נגד שהם, במהלך המפגשים ביניהם, שהתקיימו כולם במקום עבודתם, שהם ביצע בה מספר פעמים מעשים מגונים והטריד אותה מינית. בחקירתו הודה שהם בקשר הרומנטי בין השניים, אך הכחיש מכל וכל את טענתה שפעל בניגוד לרצונה, וטען כי מערכת היחסים שהייתה ביניהם הושתתה על הסכמה מלאה.

במהלך חקירתו במחלקה לחקירת סוהרים, הביע גונדר משנה שהם צער על כך שנקלע למערכת יחסים אסורה. שהם ציין כי בעת שהקצינה פנתה עליו לקדם אותה בעבודתה הוא המליץ לה לפנות לגורמים המוסמכים וצייד אותה במכתבי המלצה, כפי שהוא נוהג עם פקודים אחרים תחתיו.

ע
ע"וד משה גלעד המייצג את שהם | צילום: חדשות 2

פרקליטו של שהם, שופט המחוזי בדימוס עו"ד משה גלעד, אמר: "אנחנו נלחמים על חפותו של גונדר משנה שהם, הן במישור הפלילי והן במישור המשמעתי, ובהחלט מצפים שבתום החקירה הוא יוכל לשוב לתפקידו". אתמול הורתה נציבת שירות בתי הסוהר רב גונדר עפרה קלינגר, להתחיל לאלתר בהליכי השעייתו של גונדר משנה שהם, שנשלח בתום חקירתו לחמישה ימי מעצר בית.