עיכוב במסירת הדירות במחיר למשתכן
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

המשטרה עצרה הבוקר (שלישי) 15 בני אדם בחשד שגייסו לקוחות לחברת אבטחה ושמירה על אתרי בנייה באמצעות סחיטה ואיומים. בנוסף הם נחשדים שהציגו מצגי שווא לרשויות המדינה ובכך ביצעו הונאה בהיקף של מיליוני שקלים.

רוצים לקבל פרטים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

על פי החשד שליחי החברה נוהגים לפנות לקבלני בניין ולהציע שמירה לאתרי בניה. אם הקבלן מחליט שלא לקבל את ההצעה, נפגע הציוד שלו תוך פריצה לאתרי הבניה ואף מוצת רכוש בליווי איומים והודעות שלא מותירות לקבלנים ברירה אלא לקבל את ההצעות לשירותי השמירה. לחשודים מייחסים במשטרה עבירות של קבלת דבר במרמה, השמטת הכנסות, רישום כוזב במסמכי תאגיד והלבנת הון.

המעצרים הבוקר בוצעו בתום חקירה סמויה של המשטרה בשיתוף פעולה עם משרד הכלכלה, מחלקת חקירות מע"מ, פרקליטות מחוז ת"א והביטוח הלאומי. הבוקר ערכו שוטרים, חוקרי מע"מ וחוקרי משרד הכלכלה וביטוח לאומי חיפוש בבתי החשודים ובמשרדיהם, ותפסו מסמכים ומחשבים וכן רכוש וחשבונות לצורך חילוט. לדברי צוות החקירה צפויים מעצרים נוספים בהמשך.

"המדינה רואה חשיבות רבה בטיפול בפעילות עבריינית במספר מישורים, באמצעות אכיפה משולבת, על מנת למנוע פעילות זו ולעקור אותה מהשורש, תוך פגיעה בכיסם של העבריינים", מרו במשטרה.