חוקרי יחידת להב 433 של המשטרה פשטו הבוקר (שני) על משרדי עיריית ראשון לציון במטרה לבדוק מסמכים הקשורים למכרז בו זכתה חברה שבראשה עמד גל הירש. במסגרת החקירה, שנפתחה בעקבות תחקיר חדשות 2 בנושא, ביצעו אנשי המשטרה חיפושים גם במספר חברות פרטיות נוספות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי התחקיר שפרסם חיים ריבלין בחודש ספטמבר, חברת "דיפנסיב שילד" שבבעלות מי שהיה מועמד לתפקיד המפכ"ל אך נפסל, זכתה בחוזים בשווי מיליוני שקלים מעיריית ראשון לציון. זאת, למרות חוסר ניסיונה וחוסר כשירותה לבצע את הפרויקטים שלשמם נשכרה. עוד עלה כי מנהלת הפרויקטים מטעם העיריית שימשה בזמנה הפנוי כיועצת להירש, דבר שהעלה סימני שאלה רבים סביב העסקאות.

הכניסה לקטע החוף בראשון לציון
הכניסה לקטע החוף בראשון לציון | צילום: חדשות 2

במרכז התחקיר קטע חוף שהעביר צה"ל לידי עיריית ראשון לציון. העירייה פרסמה מכרז לפינוי נפלים שהותיר צה"ל במקום, ולמרות הצעות של מספר חברות בכירות, דווקא "דיפנסיב שילד" של הירש נבחרה לביצוע. זה קרה למרות חוסר הניסיון של החברה בפינוי מוקשים ושהצעתה הייתה יקרה פי שניים משל חברה מובילה אחרת.

החברה שבראשה עמד הירש זכתה באותה תקופה במספר עבודות נוספות, ללא מכרז, ובעלות של מיליוני שקלים. אחת האחראיות להעסקת החברה היא מנהלת הפרויקטים בעירייה, ששימשה בעבר כיועצת להירש. בשיחה עם חדשות 2 היא הכחישה באותה תקופה את הקשר ביניהם, למרות שבפועל הם חברים קרובים.

עיריית ראשל
עיריית ראשל"צ, ארכיון | צילום: חדשות 2

בחברת "דיפנסיב שילד" טענו לאחר התחקיר כי זכו במכרזים כדין וכי אין להם כל קשר לנציגת העייריה. גם מנהלת הפרויקטים דחתה את הטענות לניגוד עניינים. למרות ההכחשות הגורפות החליטה המשטרה לפתוח בחקירה, שמגיעה לשיאה הבוקר עם הפשיטה על משרדי העייריה.

מעיריית ראשל"צ נמסר בתגובה: "בבדיקה ראשונית שקיימה העירייה עם הפרסום בתקשורת נמצא כי העירייה פעלה באופן תקין וכי כל ההחלטות שנתקבלו אושרו על ידי ועדת המכרזים ומועצת העירייה פה אחד. אף על פי כן, הוחלט להעביר את הנושא לבדיקה יסודית של מבקרת העירייה. העירייה משתפת פעולה עם חוקרי המשטרה ככל שתדרש".

מחברת דפנסיב שילד נמסר בתגובה: "חברת דיפנסיב שילד פעלה ופועלת כדין. מובן מאליו שתסייע למשטרת ישראל בכל הנדרש לביצוע מלאכתה".