כתב חדשות 2 פוראת נסאר, הצלם שמעון לוי והמקליט יעקב הרשקוביץ הותקפו אמש (חמישי) על ידי המון שהתגודד סביבם סמוך לזירת פיגוע הדקירה בעפולה שאירע זמן קצר קודם לכן. היום נעצר חשוד במעשה, והמשטרה תבקש בצאת השבת להאריך את מעצרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהמשטרה נמסר כי הם "רואים בחומרה אירוע בו אנשי תקשורת מותקפים שעה שמגיעים לסקר אירועי פיגוע קשים". החשוד הועבר לחקירה לאחר מעצרו, וחוקרי תחנת עפולה ידרשו את המשך מעצרו.

עו"ד יהלי שפרלינג ועו"ד דורון נוי, פרקליטיו של החשוד, מסרו בתגובה למעצר: "החשוד מביע חרטה כנה ואמיתית על האירוע, הוא לא התכוון לפגוע בכתב. הוא לא ידע שמדובר בכתב. הייתה התלהטות יצרים וסערת רגשות בעקבות האירועים".

הפרקליטים הוסיפו כי "החשוד קיבל מכה בזמן התלהטות היצרים וחשב כי אותו אדם פגע בו ולכן הדף אותו ממנו, ללא קשר להיותו כתב חדשות. הוא מצר על כך מאוד והוא עשה כל מאמץ על מנת להשיג את הכתב ולבקש את סליחתו אך לא עלה בידו. על כך באמצעותנו הוא מבקש את סליחתו".

"נמשיך לעשות את העבודה שלנו"

התקיפה אירעה כאשר הצוות הגיע לאזור בכדי לדווח אודות ההתפתחויות האחרונות מזירת פיגוע הדקירה בלב העיר, שבמהלכו נפצע בינוני חייל צה"ל. מספר עוברי אורח החלו להתאסף סביבם וקראו קריאות גנאי נגד חדשות 2.

בשלב מסוים החלו כמה מעוברי האורח לדחוף את אנשי הצוות ואף להכותם בחוזקה. כתוצאה מהתקרית פונה המקליט הרשקוביץ לבית החולים לבית החולים "העמק" בעיר לקבלת טיפול רפואי, לאחר שנפגע מהאלימות שהופעלה נגדו. 

"זו פעם ראשונה שאנו נתקלים בהתנפלות מהסוג הזה", סיפר אתמול פוראת נסאר כתב חדשות 2 בצפון. "זה מצביע על המתיחות שקיימת בימים האחרונים ועל הצורך להיות שקולים. חשוב להדגיש שמדובר רק בקומץ, וכי רבים ביקשו להפריד ולהרגיע את הרוחות עד להגעת אנשי המשטרה. אנחנו עשינו את העבודה שלנו ולא רצינו לפגוע ולגרום למהומות. אני שמעתי הרבה קללות באירוע, אך למרות הכל, אמשיך לעשות את העבודה שלי". 

יו"ר הרשות השנייה, אוה מדז'יבוז', שוחחה אמש עם מנכ"ל חדשות 2 אבי וייס והביעה סלידה עמוקה מהתקיפה החמורה של צוות חברת החדשות הערב בעפולה. מדז'יבוז' מסרה איחולי החלמה מהירה לצוות הפצוע ומסרה את תמיכתה באנשי חברת החדשות: "בתקופה מורכבת זו, בדומה למשברים האחרים, לחברות החדשות תפקיד ציבורי קריטי בהעברת תמונת המצב מהימנה ומדויקת לאזרחי ישראל, והם עושים זאת מסביב לשעון תוך סכנה ממשית לא פעם. הרשות השנייה מגנה בתקיפות את המקרה האלים ומזהירה מפני מדרון חלקלק שבו צוותי חדשות יהפכו למטרה נייחת לקיצוניים שימנעו מהם לבצע את שליחותם הציבורית".

מארגון העיתונאים נמסר אחרי האירוע: "ארגון העיתונאים מגנה בחריפות את האלימות הנפשעת כלפי צוות חדשות 2, ורואה בכך לא רק פגיעה בו אלא פגיעה בכלל העיתונאים - ללא הבדל של דת, גזע ומין - ופגיעה בציבור הישראלי ובזכותו לדעת".