הרו (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
הרו, ארכיון | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הותר לפרסום: הבכיר בלשכת ראש הממשלה שנחקר שלשום (שני) באזהרה במשטרה הוא ארי הרו, שכיהן בעבר כראש הסגל במשרד ראש הממשלה וכמנהל לשכתו של נתניהו. בינואר השנה הוא עזב את המשרד ועבר למטה הבחירות של הליכוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כפי שפורסם לראשונה במהדורה המרכזית, הרו נחקר במשך שעות ארוכות בחשד לשורת עבירות, ביניהן הפרת אמונים וקבלת דבר במרמה. בתום החקירה הוא שוחרר למעצר בית של חמישה ימים. במשטרה בודקים האם הוא פעל בניגוד עניינים בהקשר לחברה שהייתה בבעלותו בעת שהיה בתפקיד.

הרו בן ה-42, בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה מסיטי יוניברסיטי ניו-יורק ותואר שני במדעי המדינה מאוניברסיטת תל אביב, שימש קודם לתפקידו כראש לשכת ראש הממשלה כיועץ לקשרי חוץ של בנימין נתניהו בשנת 2007 וכמנהל לשכתו בתפקידו כיו"ר האופוזיציה ובהמשך כראש הממשלה בשנים 2007-2010.

לפני כחודשיים וחצי הותר לפרסום שפרח לרנר, יועצת ראש הממשלה לענייני חקיקה וכנסת, חשודה בעבירות של מרמה והפרת אמונים תוך ניצול לכאורה של מעמדה לשם קידום עסקיו של קרוב משפחתה.

על פי המיוחס לה, אספה לרנר מידע פנימי שאליו נחשפה מתוקף תפקידה והעבירה אותו לידי בעלה, היועץ האסטרטגי אבי לרנר. זה, על פי החשד, נעזר בו במספר הזדמנויות בפרויקטים שניהל ובקמפיינים שהוביל מול גורמים שונים.