ריטמן (ארכיון)
ניצב ריטמן, ארכיון | צילום: חטיבת דובר המשטרה

עוד עיכוב בפרשת ניצב ריטמן: מפכ"ל המשטרה החדש רוני אלשיך וריטמן, מפקד יחידת להב 433 החשוד בהטרדה מינית, סיכמו שוב להאריך את חופשתו של הקצין הבכיר לצורך החקירה. במקביל מסתמנת החלטה אצל היועץ המשפטי לממשלה שלא להגיש כתב אישום פלילי נגד ניצב ריטמן. ההחלטה צפויה להתקבל בתחילת השבוע, ואם כך יקרה המפכ"ל אלשיך יידרש להחליט על המשך דרכו של ניצב ריטמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חופשתו של ריטמן הוארכה עד ליום שני הקרוב: בהודעה שפרסם הערב המטה הארצי נאמר כי עד כה טרם הוחלט אם יוגש כתב אישום נגד ריטמן, ולמרות שהוא בחופשה כבר שלושה שבועות הסכים ריטמן להאריך עוד את חופשתו עד יום שני הקרוב - בתקווה שעד אז, כך לשון ההודעה, תינתן ההחלטה של מח"ש והפרקליטות בעניינו. ‎‏

בשבוע שעבר הודיע מפכ"ל המשטרה הטרי רוני אלשיך הודיע כי חופשתו של ריטמן תוארך בשבוע נוסף. מטרת הארכת חופשתו של ריטמן הייתה השלמת פעולות החקירה עליהן הורה היועץ המשפטי לממשלה, לאחר שהוגשה נגד ריטמן תלונה בגין הטרדה מינית.

מחלקה לחקירות שוטרים, מח
צפויים לסים את החקירה. מח"ש | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

עד סוף השבוע הקרוב צפויה להשלים המחלקה לחקירות שוטרים את החקירה בפרשה ולהגיש את המלצותיה למפכ"ל: על פי הערכות, התגבשה תשתית ראייתית התומכת בהאשמותיה של קצינת המשטרה שהתלוננה נגד ריטמן, ותאפשר הגשת כתב אישום. פירוש הדבר הוא שריטמן ככל הנראה לא יוכל לשוב ולכהן כמפקד היחידה.

במחלקה לחקירות שוטרים הוסיפו עוד כי מממצאים החקירה עולה כי ריטמן היה שיכור בעת ביצוע המעשים לכאורה. משכך, ייתכן וריטמן אינו זוכר שביצע את המעשים המדוברים ואין טעם לבצע לו בדיקת פוליגרף - וגם בדיקת הפוליגרף שביצע ריטמן באופן פרטי, בה נמצא דובר אמת, אינה רלוונטית.

אתמול נחקר ניצב ריטמן פעם נוספת במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש). במהלך החקירה עומת ריטמן פעם נוספת עם עדת ראייה, וכן השמיעו בפניו הקלטה בה נשמעה המתלוננת בשיחה בעניינו עם המפכ"ל לשעבר יוחנן דנינו. חוקרי מח"ש השמיעו לריטמן את ההקלטה אותה ביצעה הקצינה שהתלוננה נגדו, בזמן שנפגשה בשעתו עם המפכ"ל לשעבר. במפגש הזה סיפרה הקצינה המתלוננת לדנינו שריטמן הטריד אותה לכאורה.

בנוסף, ריטמן עומת בפעם השנייה עם שוטרת שהייתה עדת ראייה למעשים נגדו. השוטרת טענה בעימות שראתה כי "הוא הלך אחרי הקצינה וניסה לחבק אותה", בעוד שבתלונה המקורית נאמר שהוא משך בזרועה וניסה לנשק אותה.