הורשע ברצח. בן עמי (צילום: חדשות 2)
בן עמי: "רבנו והיא איימה עליי" | צילום: חדשות 2

אילן בן עמי, חבר להקת "הברירה הטבעית", הנאשם ברצח גרושתו דפנה בר ציון מסר הבוקר (ראשון) את גרסתו לאירועים בבית המשפט. בעדותו מספר בן עמי על מצב כלכלי ונפשי קשה שכלל לילות ללא שינה מלווים באלכוהול וסמים. "ביום הרצח היא איימה עליי שתפרק את הלהקה, זה היה מקור הפרנסה היחיד שלי", סיפר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ביני ובין דפנה המנוחה היה רומן אביבי קצר, במהלכו היא נכנסה להריון", תיאר בן עמי את תחילתה של מערכת היחסים לפני יותר מעשור. "אני לא הייתי מוכן לילד, היא עשתה הפלה ונפרדנו". בתחילת 2012 בר ציון ובן עמי נפגשו שוב, ומיד "התלקח בינינו שוב הניצוץ", לפי בן עמי.

"אני גרתי בשכונת התקווה ומאוד התלהבתי מהנכסים ומהבית המרשים בו דפנה גרה", סיפר הנאשם ברצח. "כמה חודשים אחר כך היא הציעה שנתחתן ואני חשבתי שאנחנו יוצאים לדרך של חיים יציבים".

אבל החיים המשותפים, לפי גרסת בן עמי, לא היו פשוטים. לטענתו, בר ציון נהגה לחזור שתוייה בלילות, והוא התקשה להתמודד עם כמויות האלכוהול ששתתה. הוא עצמו, כך הוא מספר, נכנס לדיכאון ומצא מפלט בסמים ובאלכוהול.

דפנה בר ציון ז"ל (צילום: בטיסיה בולו)
דפנה בר ציון ז"ל | צילום: בטיסיה בולו

גראס, קוקאין ונייס גיא

"לפעמים היינו שותים בקבוק וויסקי בערב", שיחזר בן עמי את הבילוי הזוגי. "היינו מעשנים גראס וחשיש ולפעמים כמה פסים של קוקאין. כולם סביבנו היו עושים את זה. באיזשהו שלב נכנס לחיים שלי ה'נייס גאי', גם בגלל שלא היה לי הרבה כסף וגם בגלל שזה היה סם שנצרך בכל פיצוציה בת"א. לא הייתה בעיה ללכת ולקנות את זה".

במהלך כל עדותו של בן עמי בני משפחתה של דפנה בר ציון ז"ל יושבים בקהל בבית המשפט. כשסיפר על לילות השתייה של גרושתו לחשו בני משפחתה - "שקרן שקרן", וטענו כי כלל לא נהגה לשתות.

"יום לפני האירוע היא הגיעה אליי לדירה", סיפר בן עמי. "דיברנו וצחקנו שהדירה שלי קטנה. היא עזרה לי לקפל בגדים". ביום למחרת, יום הרצח, פרץ בין השניים ויכוח. בן עמי מספר שאז איימה עליו בר ציון שתחשוף סוד שיפגע בפרנסה שלו וביחסיו עם אנשים הקרובים.

בן עמי טען בבית המשפט כי האיום על מקור פרנסתו היחיד דחף אותו להתקף ייאוש וחרדה. בשיאו של ההתקף תפס פטיש שהיה מונח על השולחן בחדרו הקטן ובאמצעותו הכה את בר ציון למוות. "היד הניפה את עצמה", טען. "היה לה רצון משלה. לא הבנתי כל כך מה קורה. אחר מכן נסעתי לפארק הירקון לתלות את עצמי. הגעתי לפארק ולא כל כך מצאתי מה שחיפשתי. הפארק היה מלא אנשים והחלטתי ללכת".

בתגובה לדברים אלו של בן עמי אמר גיסה של בר ציון ז"ל כי הוא לא מאמין לכלום. "הוא שקרן ואפשר להבין מהגמגומים שלו שהוא משקר", טען. "הוא טען שלא היה לא מה לאכול, אבל הוא שותה בקבוקי וויסקי - נו באמת". בהמשך דבריו אמר הגיס כי הוא לא מתרשם מהשקרים ומקווה שהנאשם יכנס לכלא למאסר עולם.

לפניות לכתב: azria@ch2news.co.il